• Obowiązek informacyjny:

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informujemy:

Administratorem danych osobowych jest:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kurzynie Średniej

Ul. Kurzyna Średnia 35a

37-410 Ulanów

Inspektorem Ochrony Danych jest:

Jakub Smykla
          tel. 882 491 546,

email: marketing@hebenpolska.pl

Przetwarzanie danych osobowych odbywa się w następujących celach:

• wykonywania działalności w zakresie edukacji oraz innej działalności statutowej,
          • realizacji działań promocyjnych Administratora,
          • zatrudnienia - świadczenia usług na podstawie umów cywilnoprawnych,
          • wystawienia faktur, rachunków i prowadzenia sprawozdawczości finansowej,
          • prowadzenia ewidencji wynikających z przepisów prawa.

Podstawa prawna przetwarzania danych wynika w szczególności z:
          • Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ;
          • Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe ;
          • Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej ;
          • Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ;
          • oraz aktów wykonawczych.

Dane osobowe są przechowywane przez okres wynikający z odrębnych przepisów:

• Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. 2011 nr 14 poz. 67).

Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest niezbędne do realizacji celów statutowych Administratora. W przypadku niepodania tych danych, ich wypełnienie jest niemożliwe.

Przysługuje Panu/Pani prawo do sprostowania, usunięcia, żądania ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz zażądania ich kopii, jak również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (w przypadku gdy Pan/Pani uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy).

Decyzje dotyczące przetwarzania danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Administrator nie profiluje danych osobowych. Dane nie będą przekazywane do Państw Trzecich.

Klauzula obowiązku informacyjnego - monitoring wizyjny

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
          i w sprawie swobodnego przepływu takich danych  informuję, iż:

Administratorem Danych Osobowych jest:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kurzyna Średnia 35a,

(15)8765101

Inspektorem Ochrony Danych jest:

Jakub Smykla
          tel. 882 491 546,

email: marketing@hebenpolska.pl

Monitoring wizyjny umieszczony jest w sposób stały (nieruchomy) na zewnątrz i wewnątrz budynku Placówki.

Monitoringiem wizyjnym objęte są obszary Publicznej Szkoły Podstawowej zlokalizowane pod adresem   Kurzyna Średnia 35a.

Przez obszar objęty monitoringiem wizyjnym rozumie się:

• budynek Placówki (wejście/wyjście, korytarze, klatki schodowe),
          • obszar wokół Placówki (chodniki, parkingi, drogi dojazdowe).

Podstawa prawna zastosowania monitoringu:

• art. 108a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (j.t. Dz.U. 2018 poz. 996 z późn. zm.),
          • art. 6, ust.1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszystkie dane rejestrowane poprzez kamery monitoringu wizyjnego zapisywane są na rejestratorze danych i są dostępne przez 30 dni. Po tym terminie dane zostają usunięte przez automatyczny nadpis.

Rejestracji i zapisowi danych na nośniku podlega tylko obraz (bez dźwięku).

Placówka zabezpiecza zdarzenia zarejestrowane przez monitoring wizyjny, które zagrażają bezpieczeństwu, życiu
          i zdrowiu osób, niszczeniu i kradzieży mienia dla celów dowodowych:

• na wniosek organów prowadzących postępowania

Każdorazowe zabezpieczenie zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring wizyjny odbywa się na pisemny wniosek złożony do Dyrektora Placówki.

Zabezpieczone dane z monitoringu wizyjnego są udostępniane tylko organom prowadzącym postępowanie
          w sprawie zarejestrowanego zdarzenia np. policji, prokuraturze, sądom, które działają na podstawie odrębnych przepisów.

Pani/Pana dane osobowe znajdują się w zbiorze danych Publicznej Szkoły Podstawowej w Kurzynie Średniej i przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania.

Ma Pani/Pan ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy  uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (zwanego RODO).

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane w sposób zapewniający poufność, integralność oraz dostępność zgodnie z obowiązującym ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (tj. Dz.U.
          z 2018 r. poz. 217 z późn. zm.).