• Dzień Chłopaka w klasach I-III

• 29 września uczniowie z klas I-III obchodzili Dzień Chłopaka. Tego dnia każdy chłopiec otrzymał słodki upominek i poczuł się wyjątkowo. Wspólnie spędzony czas był przepełniony radością.

• Jesienny spacer pierwszoklasistów

• Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci uczą się bezpiecznie poruszać w ruchu drogowym.

Uczniowie z klasy I nauczyli się zasad w szkole, następnie wyszli na dwór, gdzie wyposażeni w kamizelki odblaskowe przećwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Kolejno pierwszoklasiści udali się na spacer do pobliskiego lasu w celu zaobserwowania zachodzących zmian w przyrodzie. Spacerując po lesie, uczniowie napotkali na różne okazy grzybów. Wykazali się znajomością gatunków grzybów. Uczniowie znaleźli pierwsze dary jesieni, jakimi są złote liście.

Dzieci dobrze się bawiły i miło spędziły czas.

• Europejski Dzień Języków

•                Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Uczniowie klasy 7 przygotowali podczas zajęć plakaty, które przedstawiają argumenty: Dlaczego warto uczyć się języka obcego?https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx

• Hymn szkoły

• "O niezłomny Prymasie Tysiąclecia"  -  tekst i muzyka: ks. Rafał Jaworski

1. Służyć codziennie już Bogu.

Dla Niego hołdy, cześć i chwała.

Więzienia, smutki i trudy i znoje,

Dla Boga życie poświęcając swoje.

Ref. O niezłomny Prymasie Tysiąclecia,

Kardynale Stefanie Wyszyński.

Gdy w sercach naszych brakuje znów miłości,

Módl się za nami i prowadź do świętości.

2. Dość już! Non possumus! – wołał,

Gdy Boga znów obrażać chcieli.

Świętości bronić przed bezbożnym wrogiem.

- Maryjo wszystko składam w ręce Twoje.

Ref.: ……….

3. Polskę zawierzył Maryi,

By zawsze nami przewodziła.

Bo Ona naszą drogą do wolności,

Bo Ona naszą Bramą do wieczności.

Ref.: ………..

4. Moja kochana Ojczyzno!

Dziś z Nieba modlę się za ciebie.

Ufajcie Bogu, to z Nim zwyciężycie,

Z Maryją siebie i świat przemienicie.

Ref.: ………..

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 połączona z odsłonięciem muralu.

•

Dnia 4 września 2023 roku w naszej szkole miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Rozpoczęła się Mszą świętą, następnie odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu, spotkanie na sali gimnastycznej i spotkania z wychowawcami w klasach. Uroczystość szkolną zaszczycili swoją obecnością: autorka muralu pani Elżbieta Graboś, burmistrz Gminy i Miasta Ulanów - pan Stanisław Garbacz, ksiądz - Jan Łyko, radni - Józef Dziechciarz, Mariusz Solan  i rodzice. Pani dyrektor ciepło i serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Przedstawiła nauczycieli rozpoczynających pracę i życzyła wszystkim dużo siły i wytrwałości w dążeniu do celu.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - 4 września 2023

1. Msza Św - godzina 8.00
            2. Przejście do szkoły , zatrzymujemy się przed muralem - uroczyste odsłonięcie muralu. - godz.9
            3. Spotkanie na sali gimnastycznej.
            4. Spotkanie z wychowawcami w klasach

Autobus rano tak jak zwykle, kurs powrotny około godziny 11.

Pamiętajcie o butach sportowych na zajęcia z w-f tylko na jasnych spodach.

Pozdrawiam Dorota Niemiec - dyrektor szkoły