• Światowy Dzień Wody

• 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy. W tym dniu w naszej szkole zgromadziiliśmy się na małej  sali gimnastycznej, aby zaprezentować owoce swojej pracy. Każda klasa zobowiązana była do przygotowania: plakatu, wiersza i piosenki dotyczącej wody. Następnie  został przeprowadzony quiz wiedzy o wodzie.

• BAL WIOSENNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH.

• Do przedszkola zawitała Pani Zima, aby podziękować dzieciom za wspólnie spędzony czas, pożegnać się i razem z dziećmi zaprosić Panią Wiosnę.

" Wiosenko, Wiosenko,

zielona jak trawa.

Przybądź do nas prędko

Ach będzie zabawa"

Pani Wiosna zaprosiła dzieci na wiosenną łąkę , na której królowały iście wiosenne zabawy. Nie zabrakło też konkurencji sportowych, które prowadził Zajączek. Razem z Panią Wiosną dzieci obudziły  misia ze snu zimowego .  To była wspaniała zabawa!!!

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Dzieci z klas I-III z odziału przedszkolnego oraz zerówki czekały na ten dzień z niecierpliwością! Wiedziały, że dzień 21 marca jak co roku będzie wyjątkowy. Tego dnia w szkole słychać było wiosenne piosenki, wierszyki każde dziecko zaangażowało się w wesołą część artystyczną.

Następnie uczniowie udali się do klas i rozpoczęli malowanie barwnych plakatów związanych z Pierwszym Dniem Wiosny. Po skończonej pracy przyszedł czas na pożegnanie zimy. Wszyscy udali się na pochód z Marzannami. Paląc Marzanny z radosnymi okrzykami przepędziliśmy zimę i powitaliśmy WIOSNĘ.

• 8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Jak co roku w to sympatyczne marcowe święto w naszej szkole pojawiają się kwiaty, czekoladaki, życzenia i drobne umpominki dla małych i tych większych kobiet. Na korytarach czuć było wyjątkową atmosferę. Chłopcy bardzo postarali się, aby na twarzy każdej kobietki i kobiety tego dnia pojawił się uśmiech.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 6 marca. Specjalnie na tę uroczystość uczniowie klasy VI przygotowali bajkową inscenizację o książce. Dzieci z zaciekawieniem oglądały grę aktorską i piękne stroje starszych kolegów i koleżanek. Pierwszaki uczestniczyły w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Dzieci zdobyły również wiedzę dotyczącą regulaminu wypożyczania książek, zasad zachowania się w bibliotece oraz zasad postępowania z książkami.

Po uroczystym przyrzeczeniu uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał zakładkę, książeczkę oraz dyplom.

Zapraszamy do biblioteki i życzymy miłej lektury!

• Podróżnik Mateusz zawitał w naszej szkole.

• W piątek w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem Mateuszem. Przeprowadził on lekcję pt.:"Kraina nad wielkim Nilem". W niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadał o Egipcie od czasów starożytnych po współczesne. Mówił o położeniu geograficznym tego państwa, jego powstaniu, kulturze i przyrodzie. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia egipskich strojów oraz zobaczenia pamiątek związanych z tym krajem. Spotkanie to było ciekawą lekcją historii i geografii.