• Patron

• W jaki sposób dokonaliśmy wyboru patrona szkoły?

W kwietniu 2006 r. na posiedzeniu rady pedagogicznej pani dyrektor Barbara Tofilska zaproponowała podjęcie działań mających na celu wybór patrona szkoły. Rada pedagogiczna jednomyślnie zaakceptowała tę propozycję. Zaplanowano szereg zadań mających na celu realizację tego projektu. Ich wykonania podjęli się chętni nauczyciele. Jeszcze w tym roku szkolnym wychowawcy klas zapoznali uczniów z przyjętą przez radę pedagogiczną strategią działań. W każdej klasie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum przeprowadzono dyskusję i później w wyniku głosowania wyłoniono kandydatów na patrona szkoły. Również nauczyciele i rodzice żywo dyskutowali na ten temat. Głosowano na trzech kandydatów: ks. Stanisława Kostkę, ks. Jana Twardowskiego oraz ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który to uzyskał najwięcej głosów i został wybrany patronem naszej szkoły. W roku szkolnym 2006/2007 po ogłoszeniu oficjalnych wyników, uczniowie każdej klasy wykonali gazetki klasowe przedstawiające życie i działalność tej niezwykłej dla Kościoła i naszej Ojczyzny postaci. Pani Grażyna Sekulska opracowała bogato ilustrowane kalendarium życia prymasa Stefana Wyszyńskiego na tle wydarzeń wydarzeń w Polsce i na świecie. Umieściła je w formie wystawy w części głównej korytarza szkolnego. Ekspozycja nosi tytuł: "Prymas Stefan Wyszyński - naszym patronem".