Wydarzenia

          • Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt

          • W dniu 11 czerwca 2026 roku w Hali sportowej MOSiR w Rudniku nad Sanem odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt szkół podstawowych. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły reprezentowała gminę Ulanów. Dziewczeta zajęły II miejsce. Gratulujemy!

          • WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY „NIESAMOWITA WYCIECZKA, NA KAŻDYM KROKU BAJECZKA”


          • To już drugie spotkanie naszych przedszkolaków z aktorami z kieleckiego teatru. 12 czerwca 2026roku w Biłgorajskim Centrum Kultury obejrzeliśmy spektakl „Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka”. W spektaklu wykorzystano wiersze: „Ręce i nogi”, „Baran”, „Spóźniony słowik”, „Pytalski”, „Żuk”, „Kwoka”, „Hipopotam”, „Samochwała”, „Koziołeczek”.

            Ponownie aktorzy w umiejętny sposób weszli w interakcję z widownią, co bardzo się dzieciom podobało. Humor i fantastyczna interpretacja utworów wprawiły wszystkich w doskonały nastrój, dostarczyły dzieciom wiele radości.

            Ponadto spektakl w prosty, ciekawy sposób uświadamiał dzieci o tym jak ważny jest odpoczynek

            i oderwanie się od smartfonów i tabletów.

            Wyjazd był bardzo udany, a w drodze powrotnej dzieci pytały czy będzie jeszcze trzecia część -

            I to najlepsza recenzja dla aktorów!

          • W świecie alpak - szkolna wycieczka do Alpakowych Łąk w Przędzelu

          • Wyjątkową przygodę przeżyli uczniowie klas I-III, którzy 9 czerwca uczestniczyli w wycieczce do Alpakowych Łąk.  Wycieczka okazała się niezwykłą przygodą, która dostarczyła dzieciom wielu radosnych chwil oraz cennych doświadczeń. Uczniowie mieli okazję z bliska poznać alpaki – ich zwyczaje, potrzeby oraz sposób opieki nad tymi sympatycznymi zwierzętami.

            Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również, jak wykorzystywane jest alpakowe runo oraz dlaczego jest ono tak cenione. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami wzbudził wiele pozytywnych emocji i pozwolił lepiej zrozumieć świat przyrody.

            Nie zabrakło także atrakcji na świeżym powietrzu. Dużą radość sprawiła wszystkim przejażdżka traktorem, która stała się jednym z ciekawszych punktów programu. Wspólna zabawa, nowe wiadomości i możliwość obcowania ze zwierzętami sprawiły, że był to dzień pełen uśmiechu, ciekawych odkryć i niezapomnianych wrażeń.

            Wycieczkę do Alpakowych Łąk z pewnością będziemy wspominać jeszcze przez długi czas jako wyjątkowe wydarzenie, które połączyło naukę z doskonałą zabawą ! 

          • Nasza duma! Kurzyna Girls czwartą drużyną w Polsce!

          • W Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego XXVI Pucharu Tymbark, w którym wystąpiły 64 najlepsze drużyny wyłonione spośród około 15 tysięcy zespołów z całego kraju. Nasze dziewczynki  reprezentowały Podkarpacie w kategorii dziewcząt U-10.

            Nasze zawodniczki pokazały wielkiego ducha walki i  zajęły IV miejsce. Jestesmy z nich dumni. 

            Drużyna Kurzyna Girls występowała w składzie: Anna Mila, Kornelia Piwowar, Lena Mścisz, Nikola Barwa, Magdalena Tryka, Lena Wdowiak, Alicja Smutek, Marcelina Burkiewicz, Natalia Andreasik oraz Anastazja Obierska. 

            Gratulowała im cała społeczność szkolna. 

          • ŚWIĘTO RODZINY

          • Bliskie i serdeczne relacje z rodziną to ważny element funkcjonowania każdego z nas. Dlatego w naszej szkole obchodzimy Święto Rodziny. Chcemy, aby dzieci mogły go spędzić z bliskimi, cieszyć się ich obecnością i tworzyć piękne wspomnienia.

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność i zaangażowanie. Dziękujemy za wspólne świętowanie  i radośnie spędzony czas.

             

          • WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO ,, Madejówka "

          • W dniu 01.06.2026 r. przedszkolaki z grupy ,, Misie " oraz dzieci z klasy ,,0" wyruszyły na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego ,, Madejówka " w miejscowości Obojna. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych, bezpośredni kontakt ze zwierzętami oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. 

            Atrakcje, które czekały na dzieci to m. in. karmienie rybek w stawie, warsztaty z malowania na drewnie oraz przejazd bryczką po malowniczej okolicy. Największą atrakcją okazał się spacer po zwierzyńcu, podczas którego dzieci mogły zobaczyć konie, osiołki, kozy, owce, króliki, pawie oraz wiele innych zwierząt. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o ich zwyczajach i sposobie życia opowiadanych przez panią Agnieszkę. Nie zabrakło również możliwości karmienia zwierząt, co sprawiło najmłodszym wiele radości.

            Kolejnym punktem programu były zabawy na placu zabaw. Dzieci korzystały z huśtawek, trampoliny i zjeżdżalni, rozwijając swoją sprawność ruchową i integrując się z rówieśnikami. 

            Wyjazd był bardzo udany. Dzieci wróciły zadowolone, pełne uśmiechów, niezapomnianych wspomnień

            i ciekawych opowieści, którymi chętnie dzieliły się z rodzicami. 

             

          • 3 czerwca Święto Rodziny

          • PROGRAM:

            • 8 00 Spotkanie z wychowawcami. Zajęcia organizacyjne.
            • 9 00 Część artystyczna
            • 10 00 Szkolny Pokaz Talentów  - dla chętnych
            • Poczęstunek:

            kiełbaski z grilla, wata cukrowa, popcorn, lody i inne słodkości

             

            •  Atrakcje dla dzieci - rozgrywki sportowe, zabawy
              z animatorkami, malowanie twarzy, dmuchaniec
            • Zapraszamy do wspólnej zabawy kochanych rodziców, babcie, dziadków.
          • Wycieczka do Trójmiasta

          • Trójmiasto, z jego urokliwymi zakątkami i wyjątkowym klimatem, zachęca do odwiedzenia turystów z całej Polski szukających niezapomnianych przeżyć. W ciągu trzech dni spędzonych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie mieliśmy okazję zanurzyć się w niezwykłą atmosferę tego regionu, odkrywając jego historię i i widoki.

          • Szkolny konkurs recytatorski "Polska - Moja Ojczyzna"

          • Dnia 8 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”

            Zwycięzcy konkursu w kategorii klas I – III

            I miejsce – Lena Mścisz kl. II

            II  miejsce – Karim Hank kl. III

            III miejsce – Blanka Niemiec kl. I

            Wyróżnienia: Antonina Kozdra kl. III, Marcelina Burkiewicz kl. II

             

            Zwycięzcy konkursu w kategorii klas  IV – VI

            I miejsce – Magdalena Murdza kl. VII

            II  miejsce – Martyna Syty kl. IV

            III miejsce – Julia Maziarz kl. VI

            Wyróżnienia: Aleksandra Dąbal  kl. V, Jakub Maziarz kl. IV

          • Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

          • Dnia 6 maja 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kurzynie Średniej odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z terenu gminy. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa w Kurzynie Średniej.

            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz doskonalenie umiejętności językowych uczniów. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze zdrowej rywalizacji i został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy IV–VI oraz klasy VII–VIII.

            W kategorii klas IV–VI laureatami zostali:

            • I miejsce – Wiktoria Olszówka z PSP w Wólce Tanewskiej,

            • II miejsce – Julia Maziarz z PSP w Kurzynie Średniej,

            • III miejsce – Lena Kowalska z PSP w Wólce Tanewskiej.

            W kategorii klas VII–VIII zwyciężyli:

            • I miejsce – Błażej Cegliński z PSP w Bielinach,

            • II miejsce – Antonio Carusone z PSP w Ulanowie,

            • III miejsce – Antoni Nikiel z PSP w Ulanowie.

            Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz bardzo dobrym przygotowaniem. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział.

            Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz opiekunom za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.

             

          • WOLNOŚĆ - NARÓD - OJCZYZNA

          • Dnia  30 kwietnia 2026 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas akademii uczniowie kl. VII  przedstawili historię jej powstania. Na szkolnej scenie nie zabrakło twórców Konstytucji 3 Maja. Uczniowie w scenkach odtworzyli atmosferę obrad z 1791 roku. W Ich dialogach pojawiły się najważniejsze idee i spory tamtego okresu. Próbowali odpowiedzieć na pytania, czym aktualnie dla nas są hasła takie jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. Część artystyczną wzbogaciły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów i uczennicy Hanny Syty. Uroczystość stała się nie tylko lekcją historii, a także okazją do wspólnego przeżywania ważnych dla naszego narodu wartości.

            Akademię przygotowały: p. Jolanta Łyszczan, p. Judyta Śmietana.

             

          • Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 30 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

            Naszą szkołę reprezentowała młodsza grupa wiekowa w składzie:
            Bartosz Andrasik,
            Kacper Piskorowski,
            Aleksandra Dąbal,
            Magdalena Kotwica.

            Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności, zdobywając II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo Bartosz Andrasik osiągnął najlepszy wynik indywidualny w swojej grupie wiekowej, zdobywając największą liczbę punktów.

            Podczas turnieju uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazdą rowerem po torze przeszkód oraz zadaniami w miasteczku ruchu drogowego. Wydarzenie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, stanowiąc doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności oraz poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze.

          • Dzień Wody

          • Podsumowanie i zakończenie projektu EkoCzynniII

            Zwieńczeniem projektu było zorganizowanie „Dnia Wody” podczas którego uczniowie klasy VII zaprezentowali efekty swoich działań oraz przygotowali dla całej społeczności szkolnej stacje zadaniowe, których hasłem przewodnim była woda.

            Stacje zadaniowe to: 

            stacja 1 i 2-  doświadczenia z wodą

            stacja 3- kącik plastyczny dla najmłodszych i nie tylko

            stacja 4- Krzyżówki sprawdzające wiedzę o wodzie wodzie

            stacja 5- gry planszowe 

            stacja 6 - tor sprawnościowy

            Uczniowie zaprezentowali  także film promujący projekt, w którym opowiedzieli o swoich działaniach, zdobytych
            doświadczeniach oraz wnioskach.

            Wszyscy doskonale się bawili. Jesteśmy pod wrażeniem naszych uczniów,  realizatorów projektu.

          • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • W Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Św. Jana Pawła II w Ulanowie odbył się 21 kwietnia Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy wiekowe:

             

            Grupa I:

            Bartosz Andrasik

            Kacper Piskorowski

            Aleksandra Dąbal

            Magdalena Kotwieca

             

            Uczniowie pierwszej grupy wiekowej zdobyli I miejsce i będą reprezentować szkołę na etapie powiatowym. Bartosz Andrasik uzyskał największą liczby punktów w klasyfikacji indywidualnej w swojej grupie wiekowej.

             

            Grupa II:

            Gabriela Góreczna

            Magdalena Murdza

            Łukasz Siembida

             

            Łukasz Siembida uzyskał największą liczby punktów w klasyfikacji indywidualnej w drugiej grupie wiekowej.

            Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Turniej przebiegł w miłej atmosferze i był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz poszerzenia wiedzy o bezpieczeństwie na drodze.

            Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w kolejnych etapach!

          • Dzień Ziemi wśród najmłodszych

          • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie klas I- III aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

            Podczas zajęć przeprowadzono pogadanki nt.co ,,Co zrobić, aby nasza planeta była czysta?". Dzieci obejrzały prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne o tej tematyce. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Utrwaliły pojęcie segregacji i recyklingu, poznały znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, a także uświadomili sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększających się ilości odpadów. Wykonały kolorowe plakaty z hasłami promującymi postawy proekologiczne.

            Dzisiaj tj. 23 kwietnia uczniowie klas I–III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowali się w inscenizacjach teatralnych, wierszach i piosenkach o tematyce ekologicznej.

            Tradycyjnie, jak co roku,  przystąpiliśmy do akcji pt. ,,Sprzątanie Świata”. 

            Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej, a tym samym - do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody.

          • Wizyta Pani Bibliotekarki

          • W dniu 20.04.2026r. odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką, Aleksandrą Jaworską, w którym uczestniczyła grupa przedszkolna „Misie”. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie przedszkolaków do sięgania po książki.

            Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia się gościa oraz rozmowy na temat biblioteki i zasad w niej panujących. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki oraz dlaczego warto je czytać. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”, której wysłuchały z dużym zainteresowaniem. Po zakończeniu czytania odbyła się krótka rozmowa na temat treści utworu. Szczególną atrakcją spotkania było pudełko z akcesoriami z różnych bajek, które pani bibliotekarka przyniosła ze sobą. Znajdowały się w nim różne przedmioty związane z bohaterami znanych opowieści. Dzieci miały za zadanie odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot oraz do jakiej postaci należy. Zabawa wzbudziła wiele emocji i zaangażowała wszystkie przedszkolaki.

            Na zakończenie wizyty gość zachęcił dzieci do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami oraz wręczył upominek – zakładkę do książki. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

          • Akcja "Sprzątanie świata"

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami zaangażowali się w organizację akcji "Sprzątanie Świata". Na godzinach wychowawczych i zajęciach wychowania fizycznego ekipy wyposażone w rekawiczki i worki wyruszyły na wcześniej ustalone tereny i tam zbierały śmieci.

          • Pamiętamy o 86 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

          •  Katyń to symbol śmierci polskiej inteligencji  II Rzeczypospolitej bestialsko zamordowanej przez NKWD wiosną 1940 roku.  Ich szczątki spoczywają w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych nieznanych dotąd miejscach sowieckiej ziemi. Katyń to rana głęboko tkwiąca w sercach i umysłach wielu tysięcy polskich rodzin dotkniętych tą największą tragedią, jaka wydarzyła się na Wschodzie w okresie II wojny światowej. Katyń to słowo przez wiele lat zakazane, okryte tajemnicą, powodujące wiele żalu i goryczy. To fragment tragicznej polskiej historii XX wieku.

            W naszej szkole apel upamiętniający Ofiary Zbrodni Katyńskiej odbył się w dniu 15 kwietnia, który przygotowała pani Agnieszka Oleksak wraz uczniami klasy VI.

          • Wyjazd do MDK w Stalowej Woli na musical ,,Dziadek do orzechów"

          • Uczniowie naszej szkoły z klas I-IV wzięli udział w wyjeździe do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie mieli okazję obejrzeć musical „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Teatru Forte.

            Spektakl zachwycił widzów barwną scenografią, efektowną choreografią oraz piękną muzyką. Aktorzy w niezwykle ciekawy sposób przedstawili znaną historię, przenosząc nas w magiczny, świąteczny świat. Dzieci zanurzyły się w opowieść pełną tajemnic i odkryć, zrozumiały, że świat stoi otworem dla tych, którzy nie boją się marzyć. 

            Wyjazd był nie tylko formą rozrywki, ale także wartościowym doświadczeniem kulturalnym, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kurzynie Średniej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • spkurzyna@gmail.com, gimnazjum6@op.pl
      • 15 8765101
      • Kurzyna Średnia 35a
        37-410 Ulanów
        Poland
      • AE:PL-92857-27514-JRJRR-34
    • Logowanie