Wydarzenia
Święto Rodziny
1 czerwca Święto Rodziny
Spotkanie z Naturą
11 maja naszą szkołę odwiedził pasjonat pszczół i pszczelarstwa, który opowiedział uczniom o procesie powstawania miodu, pokazał jak wygląda ul oraz wyjaśnił jak ważną rolę pełnią pszczoły w środowisku. Pan pszczelarz zapoznał uczniów z życiem tych pracowitych owadów i obowiązkami posiadacza pasieki. Uczniowie dowiedzieli się, że na czele ula stoi królowa zwana inaczej matką. Są też pszczoły robotnice – zbieraczki miodowe i pyłkowe.
WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA.....
Pod tymi hasłami klasa V pod opieką pani Barbary Tofilskiej przygotowała uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Była ona wielkim osiągnieciem narodu polskiego. Jest jednym z symboli naszej niepodległości oraz powodem do dumy dla Polaków.
13
Niżańskie Targi Kariery
25 kwietnia obecna klasa ósma wzięła udział w dniach otwartych niżańskich szkół średnich oraz zawodowych. Przy okazji uczesniczyli w targach kariery. Zaciekawieni byli bardzo dwoma strefami: przedsiębiorczości i edukacji.
DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Uczniowie podczas ostatnich lekcji języka niemieckiego, pracowali nad doskonaleniem swoich umiejętnośći językowych. Jedym z zadań było przygotowanie prezentacji w formie plakatu na temat ciekawych miejsc, zabytków w kajach niemieckiego obszaru językowego.
Podsumowaniem zajęć był konkurs wiedzy "Kultura krajów niemieckojęzycznych".
I MIEJSCE - Adam Barwa
II MIEJSCE - Mateusz Szabat
III MIEJSCE - Monika Frączek i Maja Kruk
Święto Ziemi
21 kwietnia nasi uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach w kolorze zielonym. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali część artystyczną. Każda klasa przygotowała hasła promujące dbałość o naszą Ziemię oraz zakupiła drzewko, które zostało zasadzone na terenie podwórka szkolonego. Następnie wraz z wychowawcami uczniowie posprzątali wyznaczony wcześniej teren.
35
Katyń 1940......
Są takie wydarzenia, których czas nie okrywa zapomnieniem, które pozostają na zawsze w naszej pamięci i w naszych sercach. Takim wydarzeniem jest bardzo smutny epizod II wojny światowej – mord polskich żołnierzy w Katyniu 1940 roku. Uczniowie naszej szkoły uczcili polskich żołnierzy – ofiary sowieckiego totalitaryzmu. W okolicznościowym apelu uczniowei klasy VI przybliżyli tragiczne wydarzenia naszej narodowej historii.
Życzenia
Wesołych Świąt
Pierwszy dzień wiosny u najmłodszych
- 3
Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.
21 marca uczniowie klas I – III i dzieci z oddziałów przedszkolnych zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia o godzinie 9.00 dzieci przebrane w piękne, kolorowe
stroje wraz z wychowawczyniami i zaproszonymi gośćmi zebrały się na sali gimnastycznej.
Każda z klas przygotowała i wystawiła dla zebranych krótką część artystyczną. Ze względu na
deszczową pogodę spalenie marzanny odbyło się 23 marca. Zebrane wokół słomianej panny
dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno w ogień cię wrzucamy,
bo wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie
została wrzucona do rzeki, lecz spalona. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha dzieci i zostanie
z nami na dobre. Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że
wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo będą dzieliły się swoimi wrażeniami z
rówieśnikami i rodzicami
Dzień Wiosny
KOLOROWO I WESOŁO
421 marca Samorząd Szkolny zorganizował powitanie „Wiosny”, uczniowie wykazali się kreatywnością i przede wszytkim zaprezentowali swoje talenty. 😉
WIOSNA
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Dzień Matematyki w klasach IV-VIII
- 4
Dnia 14 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Matematyki. Tego dnia został zorganizowany kącik ciekawych zadań, rebusów, łamigłówek. Każda klasa przygotowała plakat promujący matematykę. Uczniowie wykazali się kreatywnością w przygotowaniu strojów dla siebie. Brali udział w konkursie klasowym zorganizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4impirowe ,, Zainwestuj w matematykę’’. Ten dzień został stworzony , aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość !
Konkurs Matematyczny - pod hasłem ,,Mistrz Matematyki”
Dnia 14 marca w Szkole Podstawowej w Kurzynie Średniej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się Konkurs Matematyczny - pod hasłem ,,Mistrz Matematyki” . Wzięli w nim udział uczniowie z klas I -III .Celem konkursu było praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań. Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez zespół nauczycieli z kl I – III. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasa I
I miejsce – Nawrocki Franciszek
II miejsce – Syty Martyna
III miejsce – Kania Filip
Klasa II
I miejsce – Andrasik Bartosz
II miejsce – Surma Ignacy
III miejsce – Wołoszyn Wojciech
Klasa III
I miejsce – Maziarz Julia
II miejsce – Karbarz Martyna
III miejsce – Sokal Gabriela
Następnie laureatom wręczono pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
W ramach konkursu uczniowie tworzyli kolorowe mandale. Zostały one zamieszczone na gazetce szkolnej. Ponadto uczniowie korzystali z pussów gdzie rozwijali swoje umiejętności matematyczne. Uczniowie z klasy III korzystali z platformy www.e-math.pl
1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Pasowanie na czytelnika w klasie I
Przybij z nami „Piątkę dla Natury”!
- 2
W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety. Przystąpiliśmy do II edycji
ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”, skierowanego do klas I-III szkół
podstawowych, zainicjowanego przez firmę Velvet CARE.
W ramach programu przeprowadzono eko lekcje w zakresie mądrego, odpowiedzialnego wykorzystywania dostępnych zasobów oraz oszczędzania mediów, a także ograniczania odpadów poprzez życie w duchu less i zero waste. Przeprowadzono doświadczenia ilustrujące wytwarzanie się gazów, które mają wpływ na efekt cieplarniany. Nasi uczniowie wraz z opiekunami swoich klas przystąpili też do Ekowyzwania – konkursu kreatywnego, dzięki czemu będą mogli powalczyć o bardzo atrakcyjne nagrody. Chętni uczniowie wykonali plakaty, organizery na przybory szkolne, grzechotki, makiety, wazony, zabawki, bransoletki, opaski na włosy i torebki.
Zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze”, uczniowie poszerzyli wiadomości na temat ochrony
środowiska, która w przyszłości zaowocuje dobrymi, korzystnymi dla naszej pięknej planety nawykami.
21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasach I -III
Dnia 21 lutego 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
Dla uczczenia święta języka polskiego klasa II i III razem ze swoimi wychowawczyniami zorganizowały szereg działań promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przygotowano różne zabawy językowe w postaci zagadek ortograficznych, rebusów, krzyżówek, ukrytych słów, łamańców językowych.
Ten dzień był również okazją do wyłonienia w poszczególnych klasach w ramach eliminacji klasowych Mistrza Ortografii.
W klasie II :
I m-ce – Ignacy Surma - Mistrz Ortografii
II m-ce – Hanna Smutek
III m-ce – Bartosz Andrasik
W klasie III :
I m-ce – Martyna Karbarz - Mistrz Ortografii
II m-ce - Julia Maziarz
III m-ce - Gabriela Sokal
Zwycięzcy uczniowie otrzymali z rąk pani Dyrektor D. Niemiec dyplomy, ordery i nagrody rzeczowe. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!!!
Obchody tego święta upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
Jolanta Adamczyk
Dzień Języka Ojczystego w klasach IV- VIII
"Laboratoria przyszłości" w klasach I-III
W dniach od 01 do 17 lutego uczniowie klas I – III w czasie zajęć dydaktycznych z matematyki oraz zajęć dodatkowych poznawali podstawy programowania. Pracowali z Korbo Robotem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie trenowali logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, doskonalili znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia, ćwicząc liczenie i decydując jak ma się przemieszczać DOC, aby dotrzeć do różnych miejsc rozmieszczonych na planszach.
Uczyli się również rozwiązywania problemów, ponieważ przy tworzeniu kodu trudno uniknąć pomyłek. Nabywanie umiejętności kodowania uczy, że pomyłki i potknięcia nie są niczym strasznym, ale to naturalne elementy towarzyszące zdobywaniu wiedzy. Podczas zajęć dzieci musiały wykazać się cierpliwością i umiejętnością współpracy, ponadto wzajemną pomocą i wsparciem podczas kodowania i programowania robota.Jolanta Adamczyk
Archiwum Aktualności