• Pierwszaki dokarmniają ptaki

• Sroga, mroźna zima to szczególnie trudny czas dla ptaków. Klasa I zainteresowała się tematem dokarmiania ptaków. Podczas lekcji dzieci samodzielnie wykonały pokarm dla ptasich przyjaciół. Uczniowie umieszczali do specjalnych foremek przygotowaną karmę z ziarnami słoneczka, prosem i tłuszczem. Dzieci poznały sposoby, zasady dokarmniania ptaków w okresie zimowym oraz podzieliły się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Teraz czekamy na to, kto odwiedzi naszą stołówkę!

• Czerwony Kapturek

• Samorząd uczniowski przygotował krótkie przedstawienie dla przedszkolaków naszej szkoły  pod tytułem „ Czerwony Kapturek”.

• Jasełka w naszej szkole

• Jasełka to przedstawienie o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Zostały one w przygotowane przez uczniów pod opieką księdza Jana Łyko. Wszyscy mali aktorzy dołożyli wielu starań aby jasełka były dla nas sposobnością do wejścia w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

• Pierwszoklasiści w świecie ,,Wnuczki antykwariusza"

• Dnia 8 stycznia klasę pierwszą odwiedzili rodzice. Zostali oni zaproszeni, aby przypomieć dzieciom rodzinne historie tytułowej bohaterki Gabrysi z książki Justyny Bednarek  pt. ,,Wnuczka antykwariusza", którą ilustrowała Emilia Dziubak. Pisząc utwór „Wnuczka antykwariusza”, autorka czerpała inspirację z własnych opowieści rodzinnych oraz opowieści przyjaciół i znajomych. Opowiadanie zabiera najmłodszych czytelników w podróż do przeszłości i pokazuje, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni. Uczniowie z klas pierwszych otrzymali tę książeczkę w ramach 6. edycji kampanii społecznej ,,Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców.

Uczniowie mogli poczuć się jak główna bohaterka opowieści, z zapałem otwierali pudełeczka, w których znajdowały się przedmioty, odpowiadające tym opisanym w książce. Dzieci uważnie słuchały czytanych przez rodziców historii o  starym telefonie, srebrnym zegarku i wielu innych. Pierwszoklasiści byli zachwyceni!