• Mobilne laboratoria przyszłości

• 4 października szkoła w Kurzynie Średniej gościła ekipę Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Jest to projekt MEN. Takie zajęcia to wspaniała okazja do poznawania nowych technologii, rozwijania kreatywności i nowych zainteresowań.

Zajęcia warsztatowe były prowadzone dla 4 grup   W ciągu jednego dnia grupa dwóch edukatorów przeprowadziło łącznie 8 godzin lekcyjnych. Zajęcia  dotyczyły następujących bloków tematycznych:

DRUK 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Młodzież w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapoznała się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować.

JAK WIDZI KOMPUTER? - wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież  zapoznała się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to będzie stanowić wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”