• Laboratoria - grudzień

• Grudzień upłynął pod hasłem Druku 3D.

Uczniowie zapoznali się z  programem Tinkercad.  Jest to aplikacja służąca do przygotowywania projektów druku 3D.

Korzystaliśmy z gotowych projektów oraz tworzyliśmy własne. Najwięcej satysfakcji dały wydruki samodzielnie zaprojektowane.

Uczniowie zapoznali się z kolejnymi etapami wydruku 3D od przygotowania projektu do wydruku.

• Programujemy

• Uczniowie klas 4,5,6 i 8 kodowali z zestawami vex

System konstrukcyjny, który uczy podstaw programowania poprzez zabawę i praktyczne zajęcia. Uczniowie z ekscytacją odkrywali i poszerzali  zasady kodowania.

W ramach zajęć informatyki przeprowadzono 7 jednostek lekcyjnych z robotyki. Chętni uczniowie zostawali po zajęciach.