• Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I – 4 marca 2019r.

Uroczystość została zorganizowana we współpracy z biblioteką publiczną.

Zanim pierwszoklasiści zostali czytelnikami wzięli udział w grze polegającej na tropieniu

i zdobywaniu wagoników, które zgubiła lokomotywa.

Najpierw poszukiwali wagoników w swojej klasie. Następnie w poszukiwaniu wagoników udali się do biblioteki publicznej, gdzie dowiedzieli się o zasadach obchodzenia się z wypożyczoną książką. Wzięli ponadto udział w literackiej zgaduj – zgaduli. Na pamiątkę spotkania otrzymali zakładki do książek.

W bibliotece szkolnej uczniowie przyczepili do lokomotywy  znalezione wagoniki z hasłem:

„Książki radość dają tym, co je czytają”.

W ostatniej części spotkania wzięła udział pani Dyrektor, która dokonała uroczystego pasowania na czytelnika.

Dzieci złożyły przyrzeczenie książkom, że będą je szanować.

Pasowanie zakończyło się samodzielnym wypożyczeniem książek i pamiątkowym zdjęciem w lokomotywie, którą wykonała p. Jolanta Kulińska.

„Kochany zwierzyniec”

Konkurs czytelniczy dla uczniów klasy I i III

Cele :

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów;

- poznanie utworów o zwierzętach;

- rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Konkurs odbył się 23 kwietnia 2018r.

Wzięło w nim udział 11 uczniów  z klasy I i 7 z klasy III.

Zadaniem pierwszoklasistów było zapoznanie się z opowiadaniami J. Grabowskiego „Czarna owieczka” i „Reksio i Pucek” a trzecioklasiści mieli za zadanie przeczytać opowiadanie „Puc, Bursztyn i goście”. Na podstawie tych utworów zostały przygotowane zadania konkursowe.

Zwycięzcy konkursu :

I m-ce – Laura Siembida

II m-ce – Mateusz Wołoszyn

III m-ce – Joanna Członka i Ola Karbarz

I m-ce – Gabrysia Reichert

II m-ce – Nikola Rudzik i Monika Frączek

III m-ce – Kacper Janiec

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy

„Witajcie w Krainie Książek”

15 stycznia uczniowie klasy I zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI –

Kingi  Bieńko, Pauliny i Mateusza Frączek, Gabrysi Rzepiela, Agaty Górecznej.

Wcielili się oni w postacie Skrzatów, które pomagają w pracy biblioteki.

Po złożeniu przyrzeczenia, że będą szanować książki i korzystać z ich rad i mądrości, pierwszoklasiści  zostali  pasowani przez p. Dyrektor na czytelników.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek oraz do uzupełnienia „piramidy czytelnicze” ( zbieranie „cegiełek” za przeczytane książeczki)

„Duży czyta Małemu” to akcja głośnego czytania mająca na celu wyrobienie wśród najmłodszych nawyku sięgania po książkę.

Dnia 12 października 2016r. Dominika Siembida – uczennica klasy VI odwiedziła grupę przedszkolaków, aby opowiedzieć im o tym, jak się napisały przygody krasnala Hałabały.

Dnia 25 listopada 2016r.  p. Dorota Oleksak – nauczyciel j. polskiego przeczytała uczniom klas I - III piękną „Bajkę” Henryka Sienkiewicza.

2 grudnia odbyły się w przedszkolu kolejne zajęcia z książką. Tym razem odwiedziła ich uczennica z klasy II gimnazjum – Emilka Koń. Wybrała dla nich i przeczytała „Niezwykłe przygody św. Mikołaja”. Następnie odbyła się rozmowa o św. Mikołaju. Dzieci wysłuchały również listu od Mikołaja i wykonały kilka zleconych przez niego zadań.

Przed świętami Bożego Narodzenia do uczniów z klasy IV przybyła bibliotekarka i zapoznała ich z piękną legendą pt. „Tajemnica zbójeckiej groty”

Do akcji zaproszeni zostali również rodzice.  12 stycznia 2017r. dzieci z klas I – II odwiedziła

p. Marta Rusinek. Zapoznała ona dzieci z baśnią J. Porazińskiej pt. „O dwunastu miesiącach”. Następnie przeprowadzona została zgaduj – zgadula o baśni oraz na temat miesięcy.

24 lutego 2017r. przedszkolacy uczestniczyli w  kolejnym spotkaniu z ciekawą książką. Tym razem wysłuchali opowiadania o zwierzętach, które mieszkają w Bajkowym Lesie. Z opowiadaniem pt. „Zima w Bajkowym Lesie” pochodzącym z książki D. Skwark „Przyjaciele z Bajkowego Lasu” zapoznała uczennica z klasy II gimnazjum – Weronika Ląd. Następnie dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią opowiadania a także wzięły udział w zgaduj – zgaduli o zwierzętach mieszkających w lesie.

• Godziny otwarcia

• Do biblioteki zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki