• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

• Nasza szkoła realizuje projekt – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w tym zakup nowości wydawniczych.

Dzięki wsparciu finansowemu MEN oraz organu prowadzącego zakupione zostały do biblioteki szkolnej 362 książki na kwotę 5000zł.

W okresie od września do grudnia trwają w bibliotece prace związane z ewidencją i opracowaniem nowości.

W ramach NPRCz w klasach I – VIII realizowane są projekty czytelnicze.

Uczniowie klasy I poznają książeczki z serii „Czytam Sobie” i wykonują prace plastyczne i inne zadania z nimi związane.

Klasa II wspomina W. Chotomską.

Uczniowie wykonują prace plastyczne do przeczytanych wierszy poetki, przygotowują się do konkursu czytelniczego ze znajomości treści książki pt. „Pięciopsiaczki”, robią sobie zdjęcia ze swoimi pupilkami.

Do realizacji tego projektu włączyli się również rodzice, którzy czytają wybrane wiersze

W. Chotomskiej.

Uczniowie klasy IV po przeczytaniu wybranej legendy wykonują ilustracje oraz lapbooki.

Klasa V poznaje twórczość  księdza Jana Twardowskiego.

Uczniowie wykonali ilustracje do wybranych wierszy i przygotowują się do konkursu recytatorskiego.

Klasa VI po przeczytaniu książki A. Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” opracowała na jej podstawie scenariusz przedstawienia, w którym zachęca do jej przeczytania.

Klasa VII i VIII realizuje projekt związany z książką A. Fiedlera „Dywizjon 303”.

Uczniowie klasy VII „umieszczają” bohaterów bitwy o Anglię na portalu społecznościowym.

Klasa VIII tworzy prezentację multimedialną, w której dokonuje porównania książki z jej adaptacją filmową.