• Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

• „Spójrz jak szybko minęły nam lata te! Sami nawet nie wiemy kiedy i gdzie...”

Klasa ósma z wychowawcą pożegnała kolegów, koleżanki oraz cała społeczność szkolną wierszami i piosenkami. Po wzruszającej części artystycznej pani dyrektor  rozdała świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe .

• "Poznaj Polskę"- wycieczka klas I-III

• 21 czerwca wszyscy uczniowie klas I –III wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce
            zorganizowanej przez biuro turystyczne Baltazar w Janowie Lubelskim. Zwiedzili ruiny zamku
            królewskiego, podziemi i skarbca w Chęcinach. Z zamkowej baszty podziwiali panoramę Gór
            Świętokrzyskich. Następnym punktem programu była jaskinia „Raj”, jedna z najpiękniejszych jaskiń
            krasowych w Polsce. Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

• „Velvet. Piątka dla Natury”

•

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że klasa II i III naszej szkoły znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Ekowyzwanie”, realizowanym w ramach II ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”!

Ogromne zaangażowanie, kreatywność oraz wysiłek włożony w przygotowanie pracy konkursowej przyczyniło się do zdobycia nagrody! Konkurs był impulsem do rozwijania świadomości oraz wrażliwości ekologicznej wśród najmłodszych. Wiedza zdobyta podczas eko lekcji i realizacji pracy konkursowej zaowocuje przyjaznymi dla środowiska postawami.

W programie wzięło udział ponad 740 klas ze szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki scenariuszom eko lekcji 13 tys. uczniów dowiedziało się, jak dbać o środowisko na co dzień, oszczędzając media, wykorzystując zasady gospodarki obiegu zamkniętego oraz ograniczając wytwarzanie odpadów dzięki życiu w duchu less/zero waste.

Spośród wszystkich klas, które zgłosiły prace konkursowe, wyłonionych zostało 110 zwycięzców. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. J. Adamczyk uplasowali się na 23 miejscu, a uczniowie klasy II pod kierunkiem p. R. Kulińskiej zajęli 50 miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe za zwycięstwo w konkursie „Ekowyzwanie”

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!!!

• Wycieczka rowerowa

• Uczniowe klasy 8 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę rowerową, odwiedzając pobliski Zakład Produkcyjno - Handlowy „ Pinus” oraz Muzeum Flisactwa w Ulanowie.