ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET
8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Jak co roku w to sympatyczne marcowe święto w naszej szkole pojawiają się kwiaty, czekoladaki, życzenia i drobne umpominki dla małych i tych większych kobiet. Na korytarach czuć było wyjątkową atmosferę. Chłopcy bardzo postarali się, aby na twarzy każdej kobietki i kobiety tego dnia pojawił się uśmiech.
7
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 6 marca. Specjalnie na tę uroczystość uczniowie klasy VI przygotowali bajkową inscenizację o książce. Dzieci z zaciekawieniem oglądały grę aktorską i piękne stroje starszych kolegów i koleżanek. Pierwszaki uczestniczyły w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Dzieci zdobyły również wiedzę dotyczącą regulaminu wypożyczania książek, zasad zachowania się w bibliotece oraz zasad postępowania z książkami.
Po uroczystym przyrzeczeniu uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał zakładkę, książeczkę oraz dyplom.
Zapraszamy do biblioteki i życzymy miłej lektury!
Podróżnik Mateusz zawitał w naszej szkole.
W piątek w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem Mateuszem. Przeprowadził on lekcję pt.:"Kraina nad wielkim Nilem". W niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadał o Egipcie od czasów starożytnych po współczesne. Mówił o położeniu geograficznym tego państwa, jego powstaniu, kulturze i przyrodzie. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia egipskich strojów oraz zobaczenia pamiątek związanych z tym krajem. Spotkanie to było ciekawą lekcją historii i geografii.
12
8 Marca tuż tuż...
Dzień języka ojczystego
Nowa galeria Dzień języka ojczystego została dodana do albumu fotograficznego
14
Warsztaty robienia palm wielkanocnych
W czwartek 22 lutego odbyły sie w naszej szkole warsztaty robienia palm. Nasi uczniowie uczyli się robić kwiatyz bibuły. Idzie im całkiem dobrze. Palmy będziemy robili do niedzieli palmowej i zamierzamy je sprzedać na kiermaszu.
Zarobione pieniądze przeznaczymy na szkolną wycieczkę.
Bardzo dziękujemy Pani Stasi Paśnik i Stelli Żyła za pokazanie nam tej pięknej sztuki bibułkarstwa.
Zapraszamy na nastepne warsztaty, ktore odbędą się we wtorek o godz. 12 na stołówce.
Zapraszamy rodzicow, dziadków i wszystkichchętnych, którzy chcą nam pomóc.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasach I -III
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Dla uczczenia tego święta w klasie II i III zorganizowano szereg działań promujących Światowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie wzięli udział w różnych zabawach językowych w postaci zagadek ortograficznych, rebusów, krzyżówek, ukrytych słów, łamańców językowych.
Ten dzień był również okazją do wyłonienia w klasie II i III Mistrza Ortografii.
W klasie II tytuł Mistrza Ortografii uzyskał Szymon Psiuk
II m-ce – Filip Kania
III m-ce – Martyna Syty
W klasie III tytuł Mistrza Ortografii uzyskał Wojciech Wołoszyn
II m-ce – Hanna Smutek
III m-ce -Bartosz Andrasik
Ponadto w każdej klasie wyłoniono Mistrza Kaligrafii oraz wyróżniono uczniów, którzy w I semestrze przeczytali najwięcej książek z biblioteki szkolnej.
Mistrzem Kaligrafii zostali: w klasie I - Natalia Kowalska, w kl. II – Jakub Maziarz, w kl. III – Magdalena Kotwica.
Nagrody za czytelnictwo otrzymali : Karim Hank, Martyna Syty i Magdalena Kotwica.
Zwycięzcy uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Doroty Niemiec dyplomy i nagrody rzeczowe. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!!!
Obchody tego święta upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
Walentynki
- 18
Walentynki
Bal karnawałowy
- 10
Pierwszaki dokarmniają ptaki
Sroga, mroźna zima to szczególnie trudny czas dla ptaków. Klasa I zainteresowała się tematem dokarmiania ptaków. Podczas lekcji dzieci samodzielnie wykonały pokarm dla ptasich przyjaciół. Uczniowie umieszczali do specjalnych foremek przygotowaną karmę z ziarnami słoneczka, prosem i tłuszczem. Dzieci poznały sposoby, zasady dokarmniania ptaków w okresie zimowym oraz podzieliły się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Teraz czekamy na to, kto odwiedzi naszą stołówkę!
1
Czerwony Kapturek
Samorząd uczniowski przygotował krótkie przedstawienie dla przedszkolaków naszej szkoły pod tytułem „ Czerwony Kapturek”.
3
Zaśpiewajmy kolędę
Nowa galeria Zaśpiewajmy kolędę została dodana do albumu fotograficznego
17
Zaśpiewajmy kolędę...
Jasełka w naszej szkole
Jasełka to przedstawienie o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Zostały one w przygotowane przez uczniów pod opieką księdza Jana Łyko. Wszyscy mali aktorzy dołożyli wielu starań aby jasełka były dla nas sposobnością do wejścia w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
8
Pierwszoklasiści w świecie ,,Wnuczki antykwariusza"
Dnia 8 stycznia klasę pierwszą odwiedzili rodzice. Zostali oni zaproszeni, aby przypomieć dzieciom rodzinne historie tytułowej bohaterki Gabrysi z książki Justyny Bednarek pt. ,,Wnuczka antykwariusza", którą ilustrowała Emilia Dziubak. Pisząc utwór „Wnuczka antykwariusza”, autorka czerpała inspirację z własnych opowieści rodzinnych oraz opowieści przyjaciół i znajomych. Opowiadanie zabiera najmłodszych czytelników w podróż do przeszłości i pokazuje, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni. Uczniowie z klas pierwszych otrzymali tę książeczkę w ramach 6. edycji kampanii społecznej ,,Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców.
Uczniowie mogli poczuć się jak główna bohaterka opowieści, z zapałem otwierali pudełeczka, w których znajdowały się przedmioty, odpowiadające tym opisanym w książce. Dzieci uważnie słuchały czytanych przez rodziców historii o starym telefonie, srebrnym zegarku i wielu innych. Pierwszoklasiści byli zachwyceni!
2
Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Wiadomość od Mikołaja !!!
Poznajemy historię COPu
Dnia 13.12. 2023r uczniowie klas IV - VII wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz warsztatach fizykochemicznych w Stalowej Woli. Podczas lekcji muzealnej zaprezentowane zostały wynalazki nowoczesnej polskiej gospodarki oraz wysłuchano historii powstanie Centralnego Okręgu Przemysłowego, którą przedstawił nam pan Jan Garbacz. Podczas warsztatów uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Poznali naczynia i specjalistyczny sprzęt laboratoryjny. Wykonywali proste, ale ciekawe eksperymenty chemiczne.Duże wrażenie na uczniach naszej szkoły zrobił nietypowy Układ Okresowy PIerwiastków Chemicznych.
17
Archiwum Aktualności