23 maja przedszkolaki zwiedziły Bałtowski Kompleks Turystyczny, w tym:
- ścieżkę z dinozaurami
- warsztaty plastyczne
- Zwierzyniec Dolny i Górny
- Sabatówkę
- Muzeum Jurajskie
- plac zabaw
Wycieczka była wspaniałą lekcją historii i przyrody.
23 maja przedszkolaki zwiedziły Bałtowski Kompleks Turystyczny, w tym:
Wycieczka była wspaniałą lekcją historii i przyrody.
16 maja uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli spektakl teatralny pt.: "Spacer po linie" w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakl zawierał elementy profilaktyczno- edukacyjne. Poruszał problemy jakie dotykają młodzież oraz skutki prawne zachowań aspołecznych.
Dnia 10 maja 2017 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu edukacyjnego pod hasłem „Tydzień z ekologią”.
Celem projektu było: uwrażliwienie uczniów na problemy środowiska przyrodniczego i wdrożenie do aktywnej postawy na rzecz ochrony przyrody.
W dniach od 24- 28 kwietnia uczniowie klas I –III pogłębiali wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Dowolną techniką wykonywali plakaty przedstawiające piękno naszej Ziemi oraz wykonali pojazdy przyszłości z trwałych odpadów. W klasach przeprowadzono konkurs
z wiedzy o ochronie przyrody. Uczniowie uczyli się wierszy, piosenek i inscenizacji o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy trzeciej wykonywali prezentacje multimedialne nt. związane z Dniem Ziemi.
Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystą akademią przygotowaną przez klasy I - III pod kierunkiem wych. p. Grażyny Sekulskiej i p. Jolanty Adamczyk. Uczniowie zaprezentowali się w inscenizacjach teatralnych „ Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej” oraz „ Na leśnej polanie” propagujących ekologiczne zachowania. Piosenki, wiersze i plakaty wykonane przez uczniów miały na celu propagowanie postaw i zachowań ekologicznych. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez panią Dyrektor B. Tofilską dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu z wiedzy ekologicznej:
Laureatami konkursu w klasie II zostali :
Adam Barwa i Gabriela Reichert – I miejsce
Artur Kruk – II miejsce
Natomiast w klasie III:
Blanka Rychlak i Jakub Majdanik – I miejsce
Nikola Janiec – II miejsce
Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie akademii i zachęcała do jeszcze większego, bardziej świadomego dbania o nasze środowisko.
Dnia 28 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa II gimnazjum pod opieką p. Urszuli Kak i p. Doroty Krupicz przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Ciekawa inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z zainteresowaniem.
19 kwietnia to pierwszy dzień zmagań gimnazjalistów z egzaminem, który będzie podsumowaniem ich trzyletniej pracy w gimnazjum.
W pierwszym dniu egzaminów trzecioklasiści pisali część humanistyczną, w czwartek przyrodniczą i matematyczną, natomiast w piątek język angielski.
Mamy nadzieję, że trud jaki włożyli w przygotowanie się do tego egzaminu zaowocuje wspaniałymi wynikami.
Powodzenia!
Wśród naszych uczniów i rodziców nie brakuje artystów. Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowali przepiękne dekoracje.
W tygodniach poprzedzających Święta Wielkanocne na zajęciach technicznych uczniowie przygotowywali piękne świąteczno-wiosenne ozdoby.
Były to przedewszystkim pisanki wykonywane różnymi technikami, zajączki wielkanocne i piękne stroiki. Do produkcji ozdób dzieci używały różnych materiałów: tasiemek, sznurka,cekin,papieru żywych gałązek bukszpanu,sianka itp.
Proces przygotowywania różnych ozdób służy rozwijaniu zdolności manualnych przez uczniów naszej szkoły oraz kultywowaniu wielkanocnych tradycji.
Tak prezentują się nasze ozdoby na wystawce.
W dniach od 13 do 17 marca bieżącego roku szkolnego klasy I, II i III realizowały projekt edukacyjny „Tydzień z matematyką”. Jego celem było: pokazanie matematyki na wesoło, rozwijanie samodzielnego i logicznego myślenia matematycznego, wyobraźni geometrycznej, umiejętności schematyzacji i matematyzacji konkretnych sytuacji, umiejętności wykorzystywania wiedzy matematycznej w życiu codziennym, umiejętności pracy zespołowej.
Zgodnie z harmonogramem każdego dnia uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykonywali zaplanowane zadania. I tak:
- 13marca oglądali prezentację medialną na temat „Mandala”, a następnie kolorowali wybrany wzór.
- 14 marca na prostokątnym kartonie tworzyli matematyczną ramkę, sylwetę postaci ludzkiej
z figur geometrycznych oraz za pomocą wagi lekarskiej zmierzyli swój wzrost i wagę. Ponadto klasa III rozwiązywała w grupach zadania matematyczne zamieszczone na platformie internetowej.
- 15 marca brali udział w klasowym konkursie szybkiego liczenia.
W klasie II najlepszymi „Rachmistrzami” zostali uczniowie: 1. Gabrysia Reichert, 2. Olga Grzesiczak ,
3. Artur Kruk.
W klasie III: 1. Blanka Rychlak; 2. Jakub Pietrzyk; 3. Ilona Janiec.
Ponadto w tym dniu dowiedzieli się co to jest tangram, a następnie ćwiczyli układanie różnych figur według podanych wzorów.
- 16 marca rozwiązywali testy matematyczne.
W klasie II „Mistrzami matematyki” zostali:
1. Igor Nikolas; 2. Amelia Lebioda; 3. Olga Grzesiczak.
W klasie III:
1. Jakub Pietrzyk; 2. Karolina Pietrzyk; 3. Paweł Lebioda.
- 17 marca rozwiązywali zagadki matematyczne i projektowali miasto z figur geometrycznych.
W tym dniu pracowali w grupach. Wykonane przez uczniów prace plastyczne zostały wyeksponowane
w klasach i na korytarzach szkolnych. Ponadto grupa dzieci z klasy III z własnej inicjatywy wykonała plakat matematyczny.
Realizacja zadań pozwoliła osiągnąć zaplanowane cele.
Dnia 17.03.2017 r. odbyło się podsumowanie projektu matematycznego pod hasłem: ,,Pieniądze, to nie wszystko”, który trwał cały tydzień .
Poprzez ten projekt chcieliśmy udowodnić, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.
Obchody święta matematyki połączone były z organizacją tego dnia w Polsce poprowadzonego przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.
Nasza szkoła włączyła się w te obchody również w minionym roku szkolnym.
Dnia 03.03.2017 roku wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Galileo, a 10.03.2017 w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia.
Jak wyglądała nasza zabawa z matematyką?
Dnia 13.03.2017r. i 14.03.2017r. na lekcjach matematyki we wszystkich klasach odbył się konkurs klasowy pod hasłem ,, Pieniądze to nie wszystko” przygotowanym przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve .
Uczniowie zostali podzieleni na grupy 2- 3 osobowe i losowali numery zadań . Zadania wyświetlane były na projektorze.
Z poszczególnych klas I miejsca grupowo zajęli :
Klasa IV- Julka Taper, Julka Janiec, Jakub Seroka
Klasa V- Kinga Bieńko, Paulinka Frączek, Mateusz Frączek,
Klasa VI- Karol Brzozowski, Wołoszyn Andżelika, Ewa Andres
Gimnazjum :
Klasa I gimnazjum- Wiktor Sarzyniak, Patryk Pałka,
Klasa II gimnazjum- Bartłomiej Taper, Aneta Miliczek
Klasa III gimnazjum- Maciej Kruk, Sebastian Zwolak
Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali oceny.
Była to dla nich fajna zabawa.
Ponadto został zorganizowany konkurs szkolny dla kl. IV- VI i I – III gimnazjum .
Uczniowie kl. I – III gimnazjum mieli do wykonania 5 zadań. Za każde zadanie, klasa mogła uzyskać 25 punktów, czyli razem można zdobyć 125 punktów.
Uczniowie kl. IV – VI mieli do wykonania 4 zadania i mogli zdobyć 100 pkt.
Zadania do wykonania to : wykonanie plakatu promującego matematykę , rozwiązanie krzyżówki-gigant matematycznej , konkurs -,, Skojarzenia”, okrzyk matematyczny, prezentacja wylosowanego matematyka.
Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:
Szkoła podstawowa:
I miejsce – kl. V
II miejsce- kl. IV
III miejsce- kl. VI
Gimnazjum:
I miejsce- III
II miejsce- II
III miejsce- I
W środę 15.03.2017 r. wszyscy uczniowie kl. I – III gimnazjum i IV-VI szkoły podstawowej pisali dyktando matematyczne . Z każdej klasy został wybrany uczeń z najwyższą liczbą punktów i otrzymał tytuł :
,, Najlepszy Ortografo – Matematyk”.
Klasa IV-Julia Taper
Klasa V- Mateusz Góreczny
Klasa VI- Andżelika Siwko
Klasa I g- Wiktoria Bieńko
Klasa II g- Aneta Miliczek
Klasa III g –Wiktoria Dziura
Również w środę 15.03.2017r . został zorganizowany kącik ciekawych zadań, łamigłówek, rebusów, krzyżówek. Uczniowie w czasie przerw zachęcani byli do ich rozwiązywania, mogli je zabrać ze sobą do domu.
Ponadto chętni uczniowie z klas I – II gimnazjum , pisali pracę literacką na temat : „Dzień bez liczb”.
Najciekawszą pracę napisał: Kozdra Jakub kl. I g.
Uczniowie za swoje wyniki otrzymali dyplomy i nagrody.
Organizatorzy: Jolanta Łyszczan, Anna Żak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.
Powered by aSc EduPage