W dniach 13, 14, 15 maja 2025 r. (wtorek, środa, czwartek) odbywają się egzaminy dla uczniów klas ósmych
Dużo szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy!
Życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki!
W dniach 13, 14, 15 maja 2025 r. (wtorek, środa, czwartek) odbywają się egzaminy dla uczniów klas ósmych
Dużo szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy!
Życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki!
Dnia 9 maja 2025r. w ramach „Programu dla szkół” przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa odbyła się wycieczka edukacyjna do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka” w Obojni.
W wycieczce uczestniczyło 49 uczniów z klas I-III i IV-V.
Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci zależnością pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami i warzywami oraz produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach ,,Programu dla szkół'' oraz zaciekawienie dzieci sposobami ich uprawy i produkcji (droga „od pola do stołu”).
Zwiedzanie gospodarstwa rolnego było dla dzieci fascynującą przygodą i zabawą. Dzieci poznały zwierzęta mieszkające na wsi, skąd się bierze mleko. Same wcieliły się w rolników, wykonując zadania takie jak sianie ziół i warzyw, karmienie zwierząt.
Wycieczka była świetną okazją do poruszenia tematu zdrowego odżywiania i diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne. Zwiedzanie gospodarstwa, poznanie produktów wytwarzanych w tym gospodarstwie oraz degustacja warzyw, owoców, produktów mlecznych pozwolą uczestnikom wycieczki zyskać nowe, interesujące informacje na ten temat.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowali: p. Dorota Oleksak, p. Ewelina Ryczko, p. Judyta Śmietana, p. Jolanta Adamczyk i p. Rafał Ruszak.
30 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Tysiąclecia Królestwa Polskiego. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej i klasy szóstej naszej szkoły pod kierunkiem Pani Barbary Tofilskiej przygotowali uroczystą część artystyczną.
Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym, uświadomiły jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja.
Uczniowie występujący w akademii przypomnieli atmosferę tamtych czasów, odczytując artykuły zapisane w uchwalonej Konstytucji 3 Maja w obecności marszałka Małachowskiego, w postać którego wcielił się uczeń klasy szóstej Łukasz Siembida, prezentując się w pięknym stroju szlacheckim. Uczniowie recytujący wiersze patriotyczne dostarczyli wszystkim wielu wzruszeń .
Część artystyczną wzbogaciły piosenki tematyczne w wykonaniu chóru oraz występ solistek z klasy 6 Gabrysi Górecznej i Hanny Syty, które zaśpiewały wzruszające piosenki o Ojczyznie.
Wyjątkowym akcentem tej uroczystości szkolnej był zatańczony przez uczniów klasy szóstej i siódmej taniec narodowy – polonez.
Wydarzenie to było ważną lekcją historii , dostarczyło wielu wzniosłych przeżyć, rozwijając patriotyzm i poczucie dumy z bycia Polakami i przynależności do ojczystej ziemi.
29 kwietnia trzyosobowa grupa uczniów z klasy VI w składzie:
Magdalena Murdza, Maja Niemiec i Łukasz Siembida reprezentowali naszą szkołę w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym, który miał miejsce w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ulanowie.
Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej , poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu , rekreacji i sportu.
Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w gminie, a uczeń Łukasz Siembida kolejny rok z rzędu uzyskał najwiekszą liczbę punktów z testu spośród wszystkich uczestników Turnieju.
Gratulacje!!!
Tradycja pisania listów powoli zanika, maile zastępują tradycyjne listy. Pomimo to klasa II podjęła się tego wyzwania i napisała listy. Nie bez powodu WYZWANIA, ponieważ pisanie listu wymaga odpowiedniej formy i oprawy graficznej. Klasa II właśnie otrzymała pierwsze listy od kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej z Warszawy. Z wielkim podekscytowaniem i ogromną radością uczniowie czytali listy od kolegów ze stolicy.
Teraz czas na naszą odpowiedź, zabieramy się za pisanie! Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na odpowiedź!📬
Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji " sprzątania świata".
10 kwietnia uczniowie klasy II zaprosili dzieci z grupy ,,Misie”, zerówkę, klasę I oraz klasę III na inscenizację wiersza Stanisława Jachowicza pt. ,,Chory kotek”🐈. Osobiście wręczyli samodzielnie wykonane zaproszenia.
Przedstawienie wywołało wiele emocji. Uczniowie w rewelacyjny sposób odegrali swoje role, ogromną radość sprawiło dzieciom wcielenie się w rolę chorego kotka i lekarza. Występy aktorów wzbogacone były odegraną na dzwonkach chromatycznych piosenką ,,Wlazł kotek na płotek”🐱 oraz energiczną piosenką ,,Kocia samba”, do której dzieci zatańczyły i zaśpiewały. Po przedstawieniach uczniowie chętnie odpowiadali na zagadki o zwierzętach.
Nikt nie lubi leżeć w łóżku całymi dniami i chorować. To co przytrafiło się choremu kotkowi jest przestrogą dla wszystkich łakomczuszków, dlatego też na zakończenie każda klasa wykonała piramidę zdrowego żywienia, która w graficzny sposób przedstawia zasady zbilansowanej diety.
Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, Gratulacje!
Dnia 9 kwietnia uczniowie klas O-III byli uczestnikami wycieczki do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie obejrzeli musical pt. ,,Doktor Dolittle i zwierzęta". Spektakl był pełen humoru, magicznych momentów i zdarzeń. Doktor Dolittle i jego podopieczni: małpka Czi-Czi, papuga Polinezja zabrali nas w niezwykły świat pełen przygód i przyjaźni. Dodatkowym atutem spektaklu były piosenki przybliżające cechy bohaterów. Z pewnością fabuła skłoniła wszystkich do przemyśleń, refleksji, uświadomiła, czym jest szacunek dla zwierząt.
Po spektaklu uczniowie zwiedzili Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Dzieci miały możliwość zapoznać się z ciekawą historią powstania miasta Stalowa Wola i Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wraz z przewodnikiem i opiekunami odbyli niesamowitą podróż w czasie. Uczestników wycieczki zaskoczył rozmach przedsięwzięcia i bogactwo eksponatów znajdujących się w muzeum.
Wyjazd wywołał u uczniów ogromną radość i wiele wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci!
9 kwietnia 2025 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w ZSP w Ulanowie.
Naszą szkołę reprezentowali:
Bartosz Andrasik z kl.IV- I grupa wiekowa,
Kinga Maziarz ( kl.VIII), Łukasz Siembida i Hanna Syty( kl.VI)- II grupa wiekowa
Uczestnicy konkursu zmagali się z pisemnym testem z dziedziny ochrony przeciwpożarowej, wykazując się dużą znajomością wiedzy, która przełożyła się na uzyskanie wysokich wyników.
Uczeń kl.IV Bartosz Andrasik z I grupy wiekowej zajął I miejsce i będzie reprezentował naszą gminę na eliminacjach powiatowych OTWP.
Uczennica Kinga Maziarz z II grupy wiekowej zajęła II miejsce w gminie.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi i startu w eliminacjach, a za zwycięzcę trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.
03.04.2025r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wólce Tanewskiej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III wyłonieni w drodze eliminacji klasowych.
Klasę II reprezentowali uczniowie: Karim Hank i Kamil Mazur,
a klasę III : Filip Kania i Szymon Psiuk.
Uczeń klasy III Filip Kania w konkursie tym zajął II miejsce i będzie reprezentował naszą
szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Nisku.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Do konkursu uczniów przygotowywały p. Judyta Śmietana i p. Jolanta Adamczyk.
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy !!!
21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku powitanie wiosny w młodszych klasach rozpoczęło się od konkursu recytatorskoego pod hasłem: "Wiosna ach to Ty". Swoje emocje i obserwacje związane z tą porą roku dzieci wyraziły w pięknych wierszach.
Wyniki konkursu: Lena Mścisz kl.I - I miejsce
Szymon Psiuk kl.III - II miejsce
Maciej Brzozowski kl.II - III miejsce
Ponadto Jury przyznało wyróżnienia, które otrzymali następujący uczniowie:Karim Hank - kl.II,
Martyna Syty - kl.III, Jakub Maziarz - kl.III
Następnie dzieci głośnym i radosnym śpiewem przywoływały Wiosnę. Głównym punktem programu był pochód z Marzanną, którą przygotowali uczniowie klas młodszych.
W dniu, 21 marca nie było szarości, dzięki kolorowym skarpetkom🧦, które uczniowie założyli na znak - solidarności z osobami z Zespolem Downa. Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbyła się najbardziej wyczekiwana akcja tego dnia - " Dzień bez plecaka" . Uczniowie, rezygnując z tradycyjnych plecaków 🎒i toreb, mieli okazję posłużyć się swoją wyobraźnią i zaprezentować nietypowe nosidło.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia!!!🌸🌼🌹
Uczniowie na świetlicy szkolnej mięli okazję świętować Pierwszy Dzień Wiosny robiąc przepyszne muffinki czekoladowe. Zapach pieczonych słodkości unosił się po całej szkole. Dzieciaki doskonaliły swoje umiejętności kulinarne, ważyły, odmierzały produkty zgodnie z przepisem. Muffinki zachwyciły smakiem nie tylko uczniów.
Pod takim hasłem odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole w klasach IV - VIII. Historię tego Święta przedstawili uczniowie klasy V. Z tej okazji przeprowadzono konkursy na mistrza ortografii, kaligrafii i czytelnictwa.
Zwycięzcy konkursów:
Mistrz Ortografii - Maja Niemiec klasa VI
Mistrz Kaligrafii - Natalia Kozdra klasa V
Mistrz Czytelnictwa - Julia Maziarz klasa V
Ponadto w tym dniu wszyscy uczniowie klas IV - VIII doskonalili swoje umiejętności językowe, słownikowe i frazeologiczne.
Dnia 14 lutego z okazji walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę walentynkową”, za pomocą której można było przesłać kolorowe kartki walentynkowe swoim ulubionym kolegom i koleżankom oraz nauczycielom. Akcja ta cieszyła się ogromną popularnością o czym świadczyła ilość przesłanych walentynek
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego, ze względu na zbliżające się ferie ten ważny dzień obchodziliśmy już dzisiaj. Dla uczczenia tego święta w klasach drugiej i trzeciej zorganizowano szereg działań promujących Światowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie wzięli udział w różnych zabawach językowych w postaci zagadek ortograficznych, rebusów, krzyżówek, ukrytych słów, łamańców językowych.
Ten dzień był również okazją do wyłonienia w klasach drugiej i trzeciej Mistrza Ortografii.
W klasie II tytuł Mistrza Ortografii uzyskał Karim Hank, II m-ce – Kamil Mazur, III m-ce – Gabriela Kozioł, IV m-ce Anastazja Obierska
W klasie III tytuł Mistrza Ortografii uzyskał Filip Kania, II m-ce – Szymon Psiuk, III m-ce - Jakub Maziarz, IV m-ce Martyna Syty
Ponadto w każdej klasie wyłoniono Mistrza Kaligrafii oraz wyróżniono uczniów, którzy w I semestrze przeczytali najwięcej książek z biblioteki szkolnej, a tym samym otrzymali tytuł Wzorowego Czytelnika. Mistrzem Kaligrafii zostali: w klasie I - Iga Tapper, w kl. II – Maciej Brzozowski, w kl. III – Filip Kania. Nagrody za czytelnictwo otrzymali : Amelia Horajecka, Karolina Kotwica i Martyna Syty. Zwycięzcy uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Doroty Niemiec dyplomy i nagrody rzeczowe.
Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!!! Obchody tego święta upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień!
29 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-III uczestniczyły w pokazach, dzięki nim przeniosły się w świat zagadek kosmosu. Dowiedziały się i zobaczyły jak wygląda Układ Słoneczny i poszczególne planety w nim występujące. To była niezwykła lekcja astronomii, która na długo zostanie w naszej pamięci !!! 👩🚀💫🚀🌏👨🚀
Powered by aSc EduPage