• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

• Tegoroczny temat Dnia Ziemi brzmi "Inwestuj w naszą planetę". Za klimat odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Dlatego z tej okazji uczniowie klas IV - VIII, pojechali do kina Helios na projekcję filmu pt."Chłopiec z chmur". To opowieść, której bohaterem jest Thomas, typowy nastolatek, który spędza czas na graniu w gry komputerowe. Gdy dowiaduje się, że ma spędzić wakacje z ojcem, znanym ornitologiem, jest przerażony. Wizja takich wakacji wydaje się dla niego koszmarem.  Jednak kontakt z przyrodą odmienia życie chłopca. Przesłanie filmu to:kiedy dbamy o matkę Ziemię to uczymy się dbać o siebie nawzajem. Ziemi nie otrzymaliśmy w spadku po rodzicach, została nam ona wypożyczona -to mądrość płynąca z tego filmu.

Dnia 27 kwietnia 2022r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu
            edukacyjnego pod hasłem „Tydzień z ekologią”.
            Celem projektu było propagowanie i kształtowanie postaw ekologicznych, uświadomieniedzieciom korzyści wynikających z troski o środowisko naturalne. W dniach od 25-27 kwietnia uczniowie klas I –III pogłębiali wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Dowolną techniką wykonywali plakaty przedstawiające piękno naszej Ziemi.
            W klasach przeprowadzono konkurs z wiedzy o ochronie przyrody. Uczniowie uczyli się wierszy, piosenek i inscenizacji o tematyce ekologicznej. Obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne związane z Dniem Ziemi.
            Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystą akademią przygotowaną przez klasy I - III pod kierunkiem wych. p. Grażyny Sekulskiej, p. Jolanty Adamczyk i p. R. Kulińskiej. Uczniowie zaprezentowali się w inscenizacjach teatralnych„ Ocean śmieci”, „Wiosenny teatrzyk ekologiczny”, „ Rozmowa Księżyca z Ziemią i Słońcem”  propagujących ekologiczne zachowania. Uczniowie klasy III zatańczyli piękny taniec motyli.
            Piosenki, wiersze i plakaty wykonane przez uczniów miały na celu  propagowanie  postaw izachowań  ekologicznych. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać.
            Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez panią Dyrektor D. Niemiec dyplomów zwycięzcom konkursu z wiedzy ekologicznej. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie akademii i zachęcała do jeszcze większego, bardziej świadomego dbania o nasze środowisko.
            Jolanta Adamczyk

• Wielkanoc tuż, tuż...

• Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Kultywując tradycje wielkanocne uczniowie naszej szkoły na zajęciach plastycznych i technicznych wykonywali palmy oraz ozdoby wielkanocne, które przystroiły korytarz naszej szkoły oraz wprowadziły przedświąteczny nastrój.

• "Na jagody" w wykonaniu klasy II

• Uczniowie z klasy II przygotowali piękną inscenizację bajki M. Konopnickiej „Na jagody”.

Zaprezentowali ją dzieciom z grupy 3- 4 latków, z zerówki oraz rówieśnikom z klasy III.

Z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role i zaprezentowały wyprawę Janka na jagody.

Klasa VII i VIII

Uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym  przybliżyli osobę  i twórczość Marii Konopnickiej.

W widowisku przedstawiono najważniejsze fakty z życia poetki oraz poruszone zostały istotne tematy jej twórczości.

W rolę Marii Konopnickiej wcieliła się uczennica klasy VIII – Julia Kowalska.