• Szkolny Konkurs Matematyczny

          • Szkolny Konkurs Matematyczny „ Mistrz matematyki” dla klas I- III

            Dnia 03.03.2021r. odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny o tytuł  „Mistrza matematyki”  

            klas I- III. 

            W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych : 

            z klasy I : Martyna Karbarz, Gabriela Sokal, Karolina Mila i Mikołaj Murdza

            z klasy II : Amelia Piwowar, Martyna Frączek, Magdalena Murdza i Wiktor Budziński

            z klasy III: Wojciech Reichert, Karol Łyszczan, Błażej Siembida i Julian Zalewski.

            Tytuł „Mistrza matematyki” uzyskali: 

            Gabriela Sokal     kl. I

            Amelia Piwowar kl. II

            Błażej Siembida  kl. III

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk p. Dyrektor D. Niemiec pamiątkowe dyplomy oraz nagrody 

            zakupione z funduszy Rady Rodziców. 

                                      Wszystkim uczniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • W dniach 16.02. do 19.02 2021 r. uczniowie kl. I wzięli udział w  XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. 

            Po rozwiązaniu testu o bezpieczeństwie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające udział w programie, a szkoła otrzymała certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka.”

          • Szkolny konkurs "Piosenki o kobietach"

          • Już niedługo 8 marca, to idealny moment żeby pokazać wszystkim kobietom co dla Ciebie znaczą, w związku z tym Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w szkolnym Konkursie na "Piosenkę o kobietach”.

            Zadaniem uczestników konkursu jest przesłanie mailem nagrania piosenki o tej tematyce, wykonanej przez siebie do dnia 8 marca godziny 10.00.

            Dla zwycięzcy przewidujemy miłą niespodziankę.

            Nagrania proszę przesyłać na adres- nagiers192@gmail.com lub urszulakak6@gmail.com

          • Najpiękniejsze kartki walentynkowe zostały już wyróżnione!!!

          • Ich autorami są: Hania Syty, Amelka Piwowar, Nikola Kruk, Tomek Barwa, Laura Siembida, Bartek Jeż, Ilonka Janiec, Mateusz Wołoszyn, Hania Smutek,  Wiktoria Frączek oraz grupa 3-4 latków. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.  Poniżej przedstawiamy wyróżnione prace. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i pozdrawiamy: SU

          • Wizyta Mikołaja

          • Dzisiejszy dzień w szkole był pełen emocji. Od samego rana dzieci z oddziałów przedszkolnych wyczekiwały Św. Mikołaja. Kiedy już zawitał w szkolnych progach dzieci serdecznie go przywitały i zaprezentowały krótką część artystyczną, na którą złożyły się wierszyki i piosenki. Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i obiecał ze za rok znowu nas odwiedzi.  Później rozpoczęło się oglądanie prezentów i radości nie było końca. W szkole zapanował miły i serdeczny nastrój. Wszyscy poczuliśmy przedsmak zbliżających się świąt.

          • Konkurs czytelniczy

          • Dbając o rozwijanie pasji czytania książek u młodszych dzieci w klasach I –III  przeprowadzono konkurs  czytelniczy. Trwał on od pierwszych dni września do 6 listopada. Zadaniem dzieci było przeczytanie jak największej liczby książek. W klasie I zwyciężyła Aleksandra Janiec, w klasie II: Magdalena Murdza, Gabriela Góreczna i Amelia Piwowar, a w klasie III Wojciech Reichert i Karol Łyszczan. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe.

          • Lekcje z Fajniakami

          • W trosce o środowisko naturalne i kształtowanie dobrych nawyków ekologicznych w klasach I - III i oddziale przedszkolnym 5,6 latków zrealizowano program edukacyjny przygotowany przez sieć sklepów „Biedronka”. Przygotowane na rzecz programu materiały korespondowały  z wymogami określonymi w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej. Przewodnikami po opowieściach o świecie natury byli bohaterowie Gangu Fajniaków, patronujący czterem tematycznym filarom konkursu – żywiołom: ognia, ziemi, powietrza i wody. Każda klasa i oddział przedszkolny zrealizował 2 tematy. „Lekcje z Fajniakami” miały charakter przede wszystkim praktyczny. Wykorzystano udostępnione materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, audiobooki i video z przykładowymi doświadczeniami. Dzieci przeprowadziły wiele eksperymentów i przystąpiły do konkursu, wykonując pracę plastyczną na zadany temat. Zajęcia były doskonałą okazją do urozmaicenia nauki o przyrodzie poprzez zabawę, rozbudzały wśród dzieci pasję do ekologiii samodzielnego odkrywania magii natury.

             

          • Kogo bał się las?

          • Podsumowaniem cyklu zajęć o tematyce leśnej w klasie II było wystawienie w dniu 29 listopada inscenizacji o tematyce ekologicznej „Kogo bał się las?”. Dzieci wcieliły się w role mieszkańców lasu i zachęcały publiczność do dbania o środowisko i kulturalne zachowanie się w lesie. Na zajęciach plastycznych pracując w grupach, przygotowały plakaty informujące o tym wydarzeniu. Przedstawienie wystawiono 3 razy oddzielnie dla każdej, zaproszonej grupy wiekowej. Spotkało się z miłym odzewem ze strony publiczności, która młodych artystów nagrodziła gromkimi brawami.

          • Kampania "Mała książka- wielki człowiek"

          • 26.10.2020r. w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek” wszystkim uczniom   klasy I uroczyście zostały wręczone nieodpłatne wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki. W skład wyprawki wchodzą; książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla  rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Celem projektu jest rozwój pasji czytania i miłości do książek, który będzie towarzyszył dzieciom na co dzień. Projekt  realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

          • Realizacja programu " Moje dziecko idzie do szkoły"

          • W dniach od 15-23 października 2020r. w klasie I PSP w Kurzynie Średniej realizowany był program „Moje dziecko idzie do szkoły”.  Celem programu było podniesienie poziomu wiedzy rodziców i dzieci na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci, bezpieczeństwa oraz ich przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu, jak i w środowisku szkolnym. Realizacja programu obejmowała następujące zagadnienia:

            1. Prawidłowe nawyki żywieniowe uczniów.
            2. Środowisko szkolne.
            3. Higiena osobista.
            4. Szczepienia ochronne- ich znaczenie w życiu każdego dziecka.
            5. Bezpieczeństwo na drodze.

            Program realizowany był zarówno w grupie dzieci, jak i rodziców. Każdy rodzic otrzymał broszurę „Moje dziecko idzie do szkoły”. Podczas realizacji programu uczniowie malowali kolorowankę o tematyce zdrowotnej, a na zakończenie realizacji programu obejrzeli prezentację dotyczącą prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych.

             


             

             

             

          • Czyste powietrze wokół nas.

          • Już po raz trzeci dzieci z oddziału przedszkolnego 5/6 latków realizowały przedszkolny program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Przedszkolaki odbyły wycieczkę po okolicy w poszukiwaniu różnego rodzaju źródeł dymu. Oceniały ich wygląd i zapach. Szukały też w budynku szkoły znaków zakazu palenia. Odbyło się też kilka zajęć plastycznych, w czasie których dzieci malowały: obserwacje z wycieczki, postać dinozaura o imieniu Dinek oraz znaki „zakaz palenia” i medaliony Dinka „nie pal przy mnie stokrotnie proszę”, a także kolorowe kwiatki symbole przyjemnych zapachów. Odbyło się również spotkanie z pielęgniarką, w czasie którego dzieci dowiedziały się o skutkach czynnego i biernego palenia papierosów. Nauczyły się też piosenki o Dinku – wrogu palenia, którą inscenizowały w zabawie. Program się dzieciom bardzo podobał i chętnie uczestniczyły w zajęciach. 

          • Uroczystość „Pasowania i ślubowania uczniów klasy I”

          • Dnia 14.10.2020r. w naszej szkole  odbyła się uroczystość „Pasowania i ślubowania uczniów klasy I”.

            Uczestnikami uroczystości byli zaproszeni goście; Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów p. Stanisław Garbacz, sekretarz Gminy p. Magdalena Hasiak, Dyrektor Szkoły p. Dorota Niemiec, p. G. Sekulska,  uczniowie kl. II i III oraz rodzice .

            Na początku uczniowie klasy III powitali wierszami pierwszoklasistów, a następnie  pierwszaki zaprezentowały  program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Jolanty Adamczyk. 

            Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego  odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie najmłodszych uczniów naszej szkoły. Po ceremonii pasowania głos zabrała p. Dyrektor Dorota Niemiec oraz  Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów p. Stanisław Garbacz gratulując pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życząc sukcesów w nauce. Z rąk Pani Dyrektor  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Liczne upominki otrzymane od zaproszonych gości, starszych kolegów klasy II i III oraz rodziców sprawiły wszystkim  dzieciom ogromną radość.

            Po części oficjalnej   dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

            Uroczystość „Pasowania na ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.  Została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami.

          • Dzień Chłopaka

          • Jak co roku 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień chłopaka. Były to niespodzianki klasowe. W klasach I- III i oddziałach przedszkolnych dziewczynki odśpiewały swoim kolegom sto lat i wręczyły przygotowane wspólnie z rodzicami upominki. Chłopcom otrzymane, drobne upominki bardzo się podobały i byli bardzo zadowoleni. Był to bardzo radosny dzień.

          • REGULAMIN PRACY PSP W KURZYNIE ŚREDNIEJ OBOWIĄZUJĄCY OD 1 WRZEŚNIA 2020 ROKU w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

          •          

             

            Podstawa prawna:

            • wytyczne przeciwepidemiczne GIS;
            • wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

             

            Cel procedury: określenie szczegółowych obowiązków rodziców

            i nauczycieli podczas przyprowadzania do przedszkola/szkoły i odbierania

            z przedszkola/szkoły dzieci/uczniów przez rodziców (prawnych opiekunów) lub upoważnioną przez nich osobę, w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom/uczniom oraz pracownikom na terenie przedszkola/szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

             

             

            Uczestnicy postępowania: nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice (prawni opiekunowie), uczniowie.

             

            Zasady postępowania rodziców w procedurze przyprowadzania

             i odbierania dziecka z przedszkola/szkoły.

             

            1. Rodzice (prawni opiekunowie) odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci/uczniów w drodze do przedszkola/szkoły i z przedszkola/szkoły. Zobowiązani są do ścisłego stosowania obowiązujących w przedszkolu/szkole procedur postępowania określonych zaleceniami Ministra Zdrowia, Ministra Oświaty oraz Głównego Inspektora Sanitarnego na czas pandemii koronawirusa COVID-19.
            2. Rodzice (prawni opiekunowie) muszą zabezpieczyć się w środki ochrony osobistej zarówno podczas odprowadzania i odbierania dzieci, jak i przebywania w budynku przedszkola/szkoły (rękawiczki, maseczka).
            3. Do szkoły/oddziału przedszkolnego może uczęszczać wyłącznie zdrowe dziecko, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
            4. Dziecko do przedszkola/szkoły przyprowadzają i odbierają tylko zdrowe osoby.
            5. Uczniowie dojeżdżający do szkoły, w autobusie mają założone maseczki.

             

            1. Aby uniemożliwić stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci,  rodzice (prawni opiekunowie), przyprowadzają lub przywożą dzieci do oddziałów przedszkolnych po godzinie 8.00.
            2. Rodzice (prawni opiekunowie) bądź inne upoważnione osoby odpowiedzialni są za właściwe przestrzeganie zasad przyprowadzaniai odbierania dzieci z przedszkola/szkoły.
            3. Rodzice (prawni opiekunowie) odbierają dziecko bezpośrednio od nauczyciela z grupy z wyznaczonej sali i określonej godzinie.
            4. W przypadku odbywania przez dziecko okresu adaptacyjnego w placówce rodzic / opiekun za zgodą dyrektora placówki może przebywać na terenie placówki z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoba zdrowa,w której domu nie przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji

            w warunkach domowych). 

            1.  Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej szkoły,
              z zachowaniem zasady - 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi 1,5 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust
               i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
            2. Rodzice (Opiekunowie) zachowują dystans społeczny wynoszący min. 1,5 m między sobą, dziećmi i  pracownikami szkoły.
            3. Dzieci przebywając w przestrzeniach wspólnych zachowują między sobą dystans społeczny wynoszący 1,5m.
            4. Niedopuszczalne jest przysłanie do przedszkola/szkoły dziecka, jeśli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
            5. Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do przekazania nauczycielowi istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka.
            6. Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami  edukacyjnymi, w szczególności
              z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach opiekunowie powinni zapewnić, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast rodzice / opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie/ pranie / dezynfekcję zabawki.
            7. Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są przypominać dziecku podstawowe zasady higieny takie jak: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu.
            8. Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są posiadać na dłoniach rękawiczki ochronne oraz indywidualną ochronę nosa i ust przed każdorazowym wejściem do budynku przedszkola/szkoły.
            9. Rodzice (prawni opiekunowie) każdorazowo przed wejściem do budynku przedszkola/szkoły obowiązkowo dezynfekują ręce płynem dezynfekującym.
            10. Po uzyskaniu zgody rodziców, dzieciom przy wejściu do szkoły będzie mierzona temperatura.

            W przypadku wystąpienia gorączki dziecko nie będzie mogło pozostać w przedszkolu/szkole. Rodzic (prawny opiekun) bezwzględnie zobowiązany jest zabrać dziecko ze sobą i sprawdzić stan jego zdrowia w domu poprzez kontakt z lekarzem.

            1. Po wejściu do przedszkola/szkoły, rodzic (prawny opiekun) zobowiązany jest rozebrać/ubrać dziecko w szatni, zaprowadzić/odebrać dziecko do /z sali, zachowując zasady utrzymywania dystansu do osób przebywających
              w przedszkolu/szkole (zarówno do dzieci, jak i dorosłych) minimum
              1,5 metra.
            2. Po przejęciu dziecka przez nauczyciela rodzice (prawni opiekunowie) natychmiast opuszczają budynek przedszkola/szkoły.
            3. Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są przekazywać nauczycielowi aktualne telefony kontaktowe własne i innych upoważnionych opiekunów.
            4. Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu
              z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania dziecka
              ze szkoły.
            5. Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby zostaje odizolowane  w odrębnym pomieszczeniu (sala nr 7) pod opieką wyznaczonego przez dyrektora opiekuna. Rodzice zostają niezwłocznie powiadomieni, w celu pilnego odebrania dziecka ze szkoły.
            6. W sali, w której przebywa grupa usunięto  przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np.: dywany, pluszowe zabawki). Wykorzystywane do zajęć  przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) będą dokładnie myte, czyszczone lub dezynfekowane.
            7. Sale zajęć i lekcyjne będą wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
            8. Dzieci będą korzystać z pobytu na świeżym powietrzu, przy zachowaniu wymaganej odległości od osób trzecich -  na terenie szkoły i  pobliskich terenach rekreacyjnych.
            9. Boisko, należące do szkoły, będzie regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub dezynfekowany.  Jeśli nie będzie takiej możliwości zostanie zabezpieczony  przed używaniem.
            10.  Niniejsze zasady dotyczą również innych osób przyprowadzających
              i odbierających dziecko do i z przedszkola/szkoły, upoważnionych do tego przez rodziców (prawnych opiekunów).

             

            Gastronomia

            1. Pracownicy są zobligowani do stosowania zabezpieczenia epidemiologicznego:  w miarę możliwości zachowują odległość stanowisk pracy, a jeśli to niemożliwe – środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące do czyszczenia powierzchni i sprzętów. Szczególną uwagę zwracają  na utrzymanie wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
            2. Uczniowie korzystają z posiłków na stołówce, w czasie 4 przerw obiadowych. Blaty stołów i krzesła są czyszczone po każdej grupie. Wielorazowe naczynia i sztućce są myte w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze minimum 60OC lub wyparzane.
            3. Personel kuchenny nie może kontaktować się z dziećmi oraz wychowawcami. Dzieci na stołówce szkolnej obsługują wyznaczeni wychowawcy.

             

            PROCEDURA POSTĘPOWANIA


            W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA

             

            KORONAWIRUSEM

             

            1. Do pracy w szkole przychodzą jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
            2. Pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zdiagnozowania objawów chorobowych znajduje się w sali nr 7.
            3. Pracownicy, obsługa szkoły w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie przychodzą do pracy, pozostają w domu i kontaktują się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia dzwonią pod nr 999 lub 112 i informują, że mogą być zakażeni koronawirusem.
            4. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych kontaktuje  się on telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną.
            5. Informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach: https://www.gov.pl/web/gis   lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/ a także obowiązujących przepisów prawa będą śledzone na bieżąco.
            6.    Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik,  poddaje się gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz dezynfekuje się powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
            7.   W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły stosuje się  zalecenia państwowego powiatowego inspektora sanitarnego*.
            8. Ustala się listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i stosuje się wytyczne  Głównego Inspektora Sanitarnego dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://www.gov.pl/web/gis odnoszących  się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
            9. Zawsze, w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej   powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady.

             

            Regulamin pracy pracowników obsługi w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zawarty jest w zał. nr 1.

             

             

             

             

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kurzynie Średniej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • spkurzyna@gmail.com, gimnazjum6@op.pl
      • 15 8765101
      • Kurzyna Średnia 35a 37-410 Ulanów Poland
    • Logowanie