Jak my lubimy zwiedzać. O tym przekonaliśmy się 3 czerwca. Wyjeżdzaliśmy z Kurzyny wczesnym rankiem bo o 5:30. Wróciliśmy na miejsce po 22.
Wycieczka do Krakowa i Wadowic.....
- 9
Dzień Dziecka
Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka składamy najlepsze życzenia. W naszej szkole spędziliśmy ten dzień zdrowo czyli na sportowo….
21Uczniowie klas 0 – 3 brali udzaiał w tym dniu, w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Zamościa.
Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i podziwiali widoki zabytkowych miejsc a mianowicie Rynku i Ratusza. Widzieliśmy stare komnaty, w których mieszkali kupcy i rzemieślnicy.
Byliśmy na wieży widokowej gdzie mogliśmy zobaczyć panoramę miasta. Następnie zwiedzaliśmy mury obronne i Muzeum Fortyfikacji i Broni – Arsenał. Zobaczyliśmy ekspozycje czołgów, ciężarówek wojskowych i broni palnej.
W dobrych nastrojach i ze śpiewem wróciliśmy do domu. Polecamy wszystkim Zamość. Warto tam pojechać bo jest co zwiedzać.
Spotkanie z podróżnikiem
W dniu wczorajszym, czyli 11 maja 2022 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać kulturę, historię i tradycje odległego i pięknego kraju jakim jest Argentyna
Święto Konstytucji 3 Maja
3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi
Tegoroczny temat Dnia Ziemi brzmi "Inwestuj w naszą planetę". Za klimat odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Dlatego z tej okazji uczniowie klas IV - VIII, pojechali do kina Helios na projekcję filmu pt."Chłopiec z chmur". To opowieść, której bohaterem jest Thomas, typowy nastolatek, który spędza czas na graniu w gry komputerowe. Gdy dowiaduje się, że ma spędzić wakacje z ojcem, znanym ornitologiem, jest przerażony. Wizja takich wakacji wydaje się dla niego koszmarem. Jednak kontakt z przyrodą odmienia życie chłopca. Przesłanie filmu to:kiedy dbamy o matkę Ziemię to uczymy się dbać o siebie nawzajem. Ziemi nie otrzymaliśmy w spadku po rodzicach, została nam ona wypożyczona -to mądrość płynąca z tego filmu.
Dnia 27 kwietnia 2022r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu
edukacyjnego pod hasłem „Tydzień z ekologią”.
Celem projektu było propagowanie i kształtowanie postaw ekologicznych, uświadomieniedzieciom korzyści wynikających z troski o środowisko naturalne. W dniach od 25-27 kwietnia uczniowie klas I –III pogłębiali wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Dowolną techniką wykonywali plakaty przedstawiające piękno naszej Ziemi.
W klasach przeprowadzono konkurs z wiedzy o ochronie przyrody. Uczniowie uczyli się wierszy, piosenek i inscenizacji o tematyce ekologicznej. Obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne związane z Dniem Ziemi.
Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystą akademią przygotowaną przez klasy I - III pod kierunkiem wych. p. Grażyny Sekulskiej, p. Jolanty Adamczyk i p. R. Kulińskiej. Uczniowie zaprezentowali się w inscenizacjach teatralnych„ Ocean śmieci”, „Wiosenny teatrzyk ekologiczny”, „ Rozmowa Księżyca z Ziemią i Słońcem” propagujących ekologiczne zachowania. Uczniowie klasy III zatańczyli piękny taniec motyli.
Piosenki, wiersze i plakaty wykonane przez uczniów miały na celu propagowanie postaw izachowań ekologicznych. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez panią Dyrektor D. Niemiec dyplomów zwycięzcom konkursu z wiedzy ekologicznej. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie akademii i zachęcała do jeszcze większego, bardziej świadomego dbania o nasze środowisko.
Jolanta Adamczyk
Wesołego Alleluja!
https://www.youtube.com/shorts/hFmMHypd8SA
Wielkanoc tuż, tuż...
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Kultywując tradycje wielkanocne uczniowie naszej szkoły na zajęciach plastycznych i technicznych wykonywali palmy oraz ozdoby wielkanocne, które przystroiły korytarz naszej szkoły oraz wprowadziły przedświąteczny nastrój.
"Na jagody" w wykonaniu klasy II
Uczniowie z klasy II przygotowali piękną inscenizację bajki M. Konopnickiej „Na jagody”.
Zaprezentowali ją dzieciom z grupy 3- 4 latków, z zerówki oraz rówieśnikom z klasy III.
Z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role i zaprezentowały wyprawę Janka na jagody.
Klasa VII i VIII
Uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym przybliżyli osobę i twórczość Marii Konopnickiej.
W widowisku przedstawiono najważniejsze fakty z życia poetki oraz poruszone zostały istotne tematy jej twórczości.
W rolę Marii Konopnickiej wcieliła się uczennica klasy VIII – Julia Kowalska.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniach 24,25 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji pod hasłem NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY!
Podziękowania dla społeczności szkolnej oraz sołectw trzech Kurzyn odebrała dyrektor szkoły Dorota Niemiec.
22 marca - Światowy Dzień Wody
Mówiąc woda, najczęściej mamy na myśli przejrzystą, bezbarwną ciecz, która nie ma ani zapachu, ani wyraźnego smaku. Jednak bez niej życie nie byłoby możliwe. Znajdziesz ją wszędzie: w kranie, powietrzu, ziemi, jedzeniu, w każdym żywym organizmie, również w Tobie.
Woda to związek chemiczny o wzorze H₂O, występujący w warunkach standardowych w stanie ciekłym. W stanie gazowym wodę określa się mianem pary wodnej, a w stałym stanie skupienia – lodem. Słowo „woda” jako nazwa związku chemicznego może się odnosić do każdego stanu skupienia.
Woda pokrywa ponad 70% powierzchni Ziemi. Życie na Ziemi miało swój początek w wodzie, więc nie jest zaskoczeniem, że wszystkie organizmy żyjące na naszej błękitnej planecie potrzebują wody. W rzeczywistości woda pełni różne funkcje: jest podstawową potrzebą, domem, zasobem lokalnym i globalnym, korytarzem transportowym i regulatorem klimatu. Jednak na przestrzeni ostatnich dwóch wieków woda stała się docelowym zbiornikiem dla licznych zanieczyszczeń oraz niedawno odkrytą „kopalnią” bogatą w minerały, które można eksploatować. Abyśmy mogli nadal czerpać korzyści z czystej wody oraz niezanieczyszczonych rzek i oceanów, musimy zasadniczo zmienić sposób, w jaki wykorzystujemy i oczyszczamy wodę.
Wiosna ach to ty......
W bardzo radosnym klimacie przywitaliśmy w naszej szkole WIOSNĘ, najpiękniejszą porę roku. Na małej sali gimnastycznej, każda klasa przygotowała krótkie inscenizacje. Poniżej kilka zdjęć....
3Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Uczniowie klas I – III wystawili na małej sali gimnastycznej część artystyczną. Rozwiązywali liczne zagadki o tematyce wiosennej. Później przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych udali się nad rzekę, aby spalić marzannę- słomianą kukłę, symbol odchodzącej zimy. Po powrocie do szkoły pracując w grupach, projektowali suknię dla Pani Wiosny. Ta impreza dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń.
Tradycyjne pożegnanie zimy w grupach przedszkolnych
1
Pierwszy dzień wiosny tuż, tuż....
Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Szkolny proponuje, aby każda klasa przygotowała się do jej "obchodów". Kategorie losować będą przewodniczący klas I -VIII. A później z pozostałymi uczniami i wychowawcą, przygotują się.
Oto kategorie:
1. Żywioły 2. Świat bajek 3. Świat nauki 4. Śmiechu warte 5. Muzyka i śpiew 6. Kosmos 7. Wiosna
W poniedziałek 21.03. 2022 przywitamy WIOSNĘ w naszej szkole. Liczymy na ciekawe pomysły i waszą
kreatywność. SS
Solidarni z Ukrainą
W naszej szkole Samorząd zorganizował zbiórkę pieniędzy dla mieszkańców Ukrainy. Zebrana kwota to 1700 zł, została przekazana na konto Siostry Lucyny ze Misyjnego Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Od 30 lat przebywa ona na Ukrainie, obecnie jest w Kijowie. Miała możliwość wyjazdu przed rozpoczęciem wojny, jednak odmówiła. Jest nam ogromnie wdzięczna za okazaną pomoc.
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I- III
11 marca 2022r w PSP w Kurzynie Średniej odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla kl. I- III. W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji klasowych. Uczniowie poszczególnych klas uplasowali się na następujących miejscach:
Klasa I
I m-ce: Bartosz Andrasik ,
II m-ce: Wojciech Wołoszyn
III m-ce : Ignacy Surma
Klasa II
I m-ce: Julia Maziarz
II m-ce : Martyna Karbarz
III m-ce: Gabriela Sokal
IV m-ce: Barbara Karbarz
Klasa III
I m-ce : Filip Siembida
II m-ce: Martyna Frączek
III m-ce: Amelia Piwowar
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z rąk p. Dyrektor D. Niemiec oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim jeszcze raz gratulujemy !!!!
Zerówka w świecie baśni i bajek
Dzień Kobiet
W imieniu samorządu szkolnego z okazji Święta Kobiet składamy naszym Paniom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Życzymy również, aby kolejne dni przyniosły same szczęśliwe chwile, aby uśmiech gościł na Waszych twarzach zawsze, nie tylko w tym szczególnym dniu.
KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
W naszej szkole, dnia 03 marca 2022 r., odbył się dekanalny etap Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”, który dotyczył znajomości Księgi Sędziów ze Starego Testamentu. Uczestniczyli w nim laureaci etapu parafialnego konkursu. Naszą szkołę reprezentowała Monika Frączek z klasy VII.
Pozostali uczestnicy konkursu to: Krystian Sobino (kl. V) z PSP w Dąbrówce, Amelia Sobiło (kl. VI) i Filip Momot (kl. VIII) z SP w Domostawie, Roksana Szczembara (kl. VII) z PSP w Ulanowie, Natalia Powęska (kl. VII) z PSP w Mostkach-Sokalach, Julia Markowicz (kl. VIII) i Andrzej Kozub (kl. VI) z PSP w Wólce Tanewskiej oraz Emilia Rzekęć (kl. V) i Grzegorz Zalewski (kl. VII) z SP w Zarzeczu.
Do etapu diecezjalnego konkursu zakwalifikowali się: Amelia Sobiło (w kategorii klas IV-VI) i Roksana Szczembara (w kategorii klas VII-VIIII).
Wychowujemy ku wartościom
Bal karnawałowy przedszkolaków.
- 13
"Księżniczka na ziarnku grochu"
- 3
Twórczość Hansa Christiana Andersena doskonale wpisuje się w dziecięcy świat fantazji. Jedna z napisanych przez tego znakomitego pisarza baśni nosi tytuł „Księżniczka na ziarnku grochu”. Zainspirowani jej treścią uczniowie klasy III postanowili wystawić ją w formie teatralnej dla braci uczniowskiej. Na początku listopada wychowawczyni p. Grażyna Sekulska przydzieliła uczniom role. I tak: Królem został – Wiktor Budziński, Królową – Amelia Piwowar, Heroldem – Martyna Frączek, Ochmistrzem – Przemysław Strzęciwilk, Błaznem – Samuel Nikolas, Księciem – Filip Siembida, Księżniczką Pirlipatką – Magdalena Murdza, Księżniczką Srebrną Chmurką – Gabriela Góreczna, Księżniczką Pięciu Sosen – Hanna Syty, Księżniczką Hulajnóżką – Wiktoria Siembida i Księżniczką Wędrowniczką – Nikola Kruk.
Sztuka w 4 aktach wymagała licznych prób i wielu przygotowań. W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie namalowali plakaty informujące i zapraszające na przedstawienie. Zostało ono wystawione w dniu 10 lutego, o godzinie 10.00 dla grup przedszkolnych i o 11.00 dla uczniów klasy I, II i IV. Uczniowie klasy III doskonale się spisali. Wspaniale nauczyli się długich tekstów. Słowa podziękowań należą się rodzicom, którzy przygotowali dla młodych aktorów odpowiednie stroje. Dekoracje i oprawę muzyczną przygotowała wychowawczyni. Spektakl spotkał się z miłym odbiorem ze strony zgromadzonej publiczności.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie