• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• W poniedziałek 25 listopada 2019 r. w grupie przedszkolnej 3+ 4 latków obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były misie przyniesione przez dzieci. Zabawę rozpoczęliśmy od powitania misiów wierszem:’’ Miś pluszowy, miś kudłaty lub łaciaty. Wszystkie misie my kochamy , bo ich święto dzisiaj mamy.” Następnie dzieci poznały historię powstania maskotki. Bawiły się wspólnie ze swoimi misiami przy wcześniej poznanej piosence: „ Jadą, jadą misie…”. Ważnym punktem uroczystości był misiowy poczęstunek – ciasteczka przygotowane przez mamę Martynki. Ciekawą atrakcją była misiowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Na koniec dzieci otrzymały „ Dyplom Przyjaciela Misia”

• Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

• W miesiącu październiku i w listopadzie uczniowie klas I- III wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych uczniów. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było nagradzane przez p. bibliotekarkę D. Oleksak naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. 13 listopada odbyło się podsumowanie akcji i losowanie nagród.

W kolejnym etapie konkursu nauczyciele p. G, Sekulska, J. Adamczyk i L. Garbacz przeprowadziły zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków” oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie czytali głośno fragmenty przygód zwierząt również przedszkolakom.

Ponadto wykonali w klasach dekorację  z surowców wtórnych prezentującą „Magiczne Drzewo Słodziaków” na leśnej polanie.

Wspólne tworzenie dekoracji, budowa domku dla Słodziaków oraz prace nad „Magicznym Drzewem” sprawiły dzieciom wiele radości, a wystrój sali dodał uroku imprezie czytelniczej.

Fotorelacje z imprezy czytelniczej przesłane zostały do organizatora konkursu.

Jolanta Adamczyk

• Święto pieczonego ziemniaka

• Święto Pieczonego Ziemniaka wrosło już w tradycję naszej szkoły.

25 września 2019 roku w obchodach tego święta wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III wraz  ze swoimi nauczycielami; p. G. Sekulską, p. D. Krupicz, p. G. Krzemińską, ks. P. Madejem, p. A. Pawłowską i p. J. Adamczyk. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. Najwięcej zabawy i śmiechu dostarczyła konkurencja ,,sadzenie ziemniaków”.  Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych kiełbasek oraz ziemniaków pieczonych  w ognisku, nad  którymi dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”.

Obchody tego święta stanowią doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci i rodziców w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji ogniska i wspólną zabawę.

• Wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym

• 4 czerwca 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Madejówka. Dzięki wizycie w zwierzyńcu w Obojnej mieli możliwość zobaczenia z bliska: koni, osłów, lam, kóz, emu  i innego ptactwa, o których bardzo ciekawie opowiadała właścicielka  p. Agnieszka Madej. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką konną po okolicy. Wiele radości dzieciom przyniosło puszczanie baniek mydlanych na łące oraz zabawa na placu zabaw.  Na zakończenie pobytu zostaliśmy poczęstowani pysznymi placuszkami z blachy, kiełbaską z grilla i smacznymi domowymi napojami. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka o czym świadczyły ich radosne miny.

• Szkolny Konkurs Matematyczny dla kl .I i II „ Mistrz Matematyki”

• Dnia 13.05.2019r. w PSP w Kurzynie Średniej odbył się Konkurs Matematyczny  „ Mistrz Matematyki”  kl. I i II. W konkursie  poprzedzonym eliminacjami klasowymi wzięło udział 4 uczniów z kl.I i 4 uczniów z kl.II.

Tytuł Mistrza Matematyki w klasie II uzyskał Bartłomiej Jeż, a w klasie I Wojciech Reichert.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!

• Wiwat Maj! 3 Maj!

• "Niech żyje Majowa Rocznica!

Woła z dziećmi radośnie Grześ mały.

Sztandar dumnie na wietrze powiewa,

A na nim Orzeł Biały"

• Wycieczka do Teatru

•  Dnia 03 kwietnia 2019r.  dzieci oddziałów przedszkolnych oraz  uczniowie klasy  I i II obejrzeli spektakl pt. „Wystarczy być” w Teatrze „Maska” w Rzeszowie.

Po spektaklu dzieci mogły obejrzeć w Muzeum Lalek działającym przy Teatrze „Maska” klasyczne kukły, marionetki, jawajki, lalki teatru cieni, lalki prowadzone przed aktorem oraz lalki, których przynależność „gatunkową” trudno określić, bo zrodziły się w wyobraźni scenografa, by zagrać w danym spektaklu.

• Spotkanie z poezją

• 25 marca gościliśmy w naszej szkole panią Marię Sałęga z Ulanowa, której pasją jest tworzenie poezji.

Na wstępie pani Sałęga opowiedziała historię swojego życia a następnie recytowała swoje autorskie wiersze opatrując je komentarzem.

Ich bogata tematyka, począwszy od wierszy patriotycznych, poprzez wiersze o tematyce religijnej aż po utwory inspirowane codziennym życiem, radościami, smutkami wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów.

W dalszej części spotkania pani Maria odpowiadała na pytania dotyczące jej przygody z poezją.

Na koniec spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali niespodziankę w postaci upominku oraz życzyli Pani Sałęga natchnienia do pisania kolejnych utworów.