śniadanie klasy II
"Szkolna przerwa sniadaniowa-mleczna z warzyw owocowa"
śniadanie klasy II
"Szkolna przerwa sniadaniowa-mleczna z warzyw owocowa"
4 czerwca 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Madejówka. Dzięki wizycie w zwierzyńcu w Obojnej mieli możliwość zobaczenia z bliska: koni, osłów, lam, kóz, emu i innego ptactwa, o których bardzo ciekawie opowiadała właścicielka p. Agnieszka Madej. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką konną po okolicy. Wiele radości dzieciom przyniosło puszczanie baniek mydlanych na łące oraz zabawa na placu zabaw. Na zakończenie pobytu zostaliśmy poczęstowani pysznymi placuszkami z blachy, kiełbaską z grilla i smacznymi domowymi napojami. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka o czym świadczyły ich radosne miny.
więcej w galerii
Dnia 13.05.2019r. w PSP w Kurzynie Średniej odbył się Konkurs Matematyczny „ Mistrz Matematyki” kl. I i II. W konkursie poprzedzonym eliminacjami klasowymi wzięło udział 4 uczniów z kl.I i 4 uczniów z kl.II.
Tytuł Mistrza Matematyki w klasie II uzyskał Bartłomiej Jeż, a w klasie I Wojciech Reichert.
Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!
"Niech żyje Majowa Rocznica!
Woła z dziećmi radośnie Grześ mały.
Sztandar dumnie na wietrze powiewa,
A na nim Orzeł Biały"
Dnia 03 kwietnia 2019r. dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II obejrzeli spektakl pt. „Wystarczy być” w Teatrze „Maska” w Rzeszowie.
Po spektaklu dzieci mogły obejrzeć w Muzeum Lalek działającym przy Teatrze „Maska” klasyczne kukły, marionetki, jawajki, lalki teatru cieni, lalki prowadzone przed aktorem oraz lalki, których przynależność „gatunkową” trudno określić, bo zrodziły się w wyobraźni scenografa, by zagrać w danym spektaklu.
25 marca gościliśmy w naszej szkole panią Marię Sałęga z Ulanowa, której pasją jest tworzenie poezji.
Na wstępie pani Sałęga opowiedziała historię swojego życia a następnie recytowała swoje autorskie wiersze opatrując je komentarzem.
Ich bogata tematyka, począwszy od wierszy patriotycznych, poprzez wiersze o tematyce religijnej aż po utwory inspirowane codziennym życiem, radościami, smutkami wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów.
W dalszej części spotkania pani Maria odpowiadała na pytania dotyczące jej przygody z poezją.
Na koniec spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali niespodziankę w postaci upominku oraz życzyli Pani Sałęga natchnienia do pisania kolejnych utworów.
Spotkanie z grupą REKONSTRUKTO
WIOSNĄ ZDROWO I KOLOROWO
W styczniu br. uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy Jolanty Adamczyk przystąpili do realizacji dziewiątej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”- etap zimowy realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, a którego patronatem jest Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser- Duda.
W styczniu br. uczniowie klasy I wzięli aktywny udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.
Celem Puchatkowego programu była edukacja pierwszaków w zakresie bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności w domu, w internecie, w szkole czy podczas zabawy. Nasi uczniowie wzięli również udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi mogą się spotkać na co dzień. Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający nasz udział w programie.
Nasza szkoła przystąpiła do Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.
Oto piersze zajęcia.
Celem Konkursu jest:
a) popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,
b) rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego,
c) popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,
d) popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,
e) kształtowanie postaw patriotycznych
f) promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.
Zajęcia prowadzi nauczyciel fizyki i chemii pani Urszula Kak
Więcej zdjęćw galerii ...................
Tradycyjnie jak co roku w wigilię św. Andrzeja odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej i odbyły się różnorodne wróżby, wesołe zabawy i wspólne tańce. Rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. To był bardzo wesoły i udany dzień.
Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie
oraz do muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego.
23 listopada 2018r. uczniowie klasy I i II oraz dzieci oddziału przedszkolnego uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Fabryki Ozdób Choinowych w Nowej Dębie. Uczestnicy wyjazdu poznali proces wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Po zwiedzeniu fabryki każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić swoją bombkę, którą później otrzymało w prezencie. Na koniec pobytu w fabryce uczniowie mogli zakupić w sklepie bombki i ozdoby choinkowe, które z pewnością będą niezwykłą ozdobą świąteczną w każdym domu. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem.
Kolejnym atrakcją wycieczki było zwiedzanie muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Uczniowie mogli się zapoznać z pamiątkami i usłyszeć wiele ciekawych historii o tym niezwykłym polskim jezuicie i wielkim misjonarzu, który 61 lat pełnił posługę misyjną w dzisiejszej Zambii. Obejrzeli wystawę stałą opowiadającą o życiu i działalności Kardynała Kozłowieckiego, jedyną na Podkarpaciu wystawę multimedialną, „Wirtualne Muzeum”, czy też bogatą czytelnię biblioteczną. Przewodnikiem po muzeum był jego Dyrektor ks. Daniel Koryciński.
Organizatorem wycieczki był ks. Krzysztof Rębisz a opiekę nad uczniami pełniły; p. Dorota Krupicz, p. Lucyna Garbacz i p. Jolanta Adamczyk.
Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu zasadziliśmy pamiątkowego dęba.
Powered by aSc EduPage